Ana SayfaalternatifKeşif: Merve Durceylan ve "Her Yer Bahar"

Keşif: Merve Durceylan ve “Her Yer Bahar”

Kısa bir süre önce alternatif sahnenin sevilen sesleri arasına katılan Merve Durceylan, yeni çalışması “Her Yer Bahar”ı dinleyiciyle buluşturdu.

İlk teklisi “İki Küçük Balık” ile beğeni toplayan sanatçı, bu defa enerji dolu bir yaz şarkısı ile hikayesini anlatmaya devam ediyor. Söz ve müziği Merve Durceylan’a ait olan, düzenlemesini Kerem Çakıroğlu’nun üstlendiği şarkının kayıt, mix, mastering süreci FadeOut İstanbul Stüdyoları’nda tamamlandı.

MERVE DURCEYLAN KİMDİR? 

Merve Durceylan aslında bir avukat. İlk şarkısı “İki Küçük Balık”la alternatif sahnenin gelecek vaadeden isimleri arasına girdi. Babası vesilesiyle ortaokulda bir akustik gitarla kendi bestelerini yapmaya başladı. 2006 yılında kardeşiyle birlikte yaptığı “Belkilerim Sonralarım Keşkelerim” şarkısı viral oldu. Ada Müzik Akademisi’nde Bülent Ortaçgil’den eğitim aldı. 90’lar dönemine hayran olduğunu söyleyen Durceylan, Çıtır Kızlar şarkısı “Yaşanacaksa Yaşanacak” cover’ıyla da ses getirmişti. Benzer şekilde 90’ların ikonik gruplardan Grup Vitamin’den Gökhan Semiz’in “İstanbul’da” şarkısını da coverlayan Durceylan, “Ben sadece hikayemi anlatıyorum ve biliyorum ki dünyanın bir ucunda, birileri kendini bu hikayenin kahramanı hissediyor. Bu da benim için paha biçilemez bir duygu” diyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR