Ana SayfarapKeşif: move! ve "Gördüklerin Yalan" yayında

Keşif: move! ve “Gördüklerin Yalan” yayında

Canlı canlı elektro gitarların üstüne rap yapan move! ekibi, her iki türü de kendi sound’uyla başarılı bir şekilde harmanlıyor.

Canlı enstrümana hasret kaldık!

move! grubu; Türkçe rap müzikte alışılanın dışarısına çıkarak, tamamen canlı enstrümanlarla kaydettiği, içerisinde rap ve hard rock tınılarını barındıran ”Gördüklerin Yalan” isimli teklisini klip ile taçlandırarak müzikseverlerle buluşturdu, klip ise korku ve nefreti insan haline büründürüp, onlara içindekilerini bir bir döken insanı anlatmaya çalışıyor.

Söz, müzik ve düzenlemeleri gruba ait olan, yönetmenliğini grubun vokali Tarkan “Nekre” Ayaş’ın, görüntü yönetmenliğini Berkay Yaşar’ın yaptığı “Gördüklerin Yalan” yüzdeyüzfilm platolarında çekildi.

Arpej Yapım etiketi ile yayınlanan “Gördüklerin Yalan” grubun deneysel çalışmalarından bir tanesi ve gelecekte bir çok türü harmanlayacaklarının habercisi. Grupta vokal ve tuşlu çalgılarda Nekre, gitarlarda Erkan Çetinkaya, bass gitarda Sinan Çalışkan ve davulda Mehmet Can Aksu. Şarkının nakaratlarına ise İlayda Karaçeper konuk oluyor. Mix ve mastering işlemlerinde ise Burak Yıldırım’ın imzası bulunuyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR