Ana SayfacazKeşif: Nube'un solo single'ı "Look Again"i dinleyin

Keşif: Nube’un solo single’ı “Look Again”i dinleyin

Nube’nin ilk solo single çalışması “Look Again” 26 Mart’ta tüm dijital platformlarda yerini aldı.

“Kafam kazan gibi oldu, sakinlik arıyorum, huzur istiyorum!” diyen veryansınlarımızı duymuşçasına hayatımıza giren Nube; trip hop, nu jazz, R&B Soul ve downtempo türündeki şarkısı “Look Again” ile selam veriyor.

Sakinlik hissinin hakim olduğu parçaya, sözler de karmaşık sorgulamaları ve fark edişleriyle eşlik ediyor. Yol boyunca arkamızda bıraktığımız ve yanımızda sürüklediğimiz her şey azalmanın hüznünü yüzümüze vursa da, kararlılığın cazibesi köklerimizi ele geçiriyor. “Look Again”; Nisan ayının sonlarına doğru tamamlanması için hazırlıkları devam eden animasyon klibiyle de ilgililerle buluşmayı bekliyor.

NUBE KİMDİR?

Begüm Yardımcı (Nube); müziğin pek çok farklı türünü içeren dinleyiciliğine, yıllar içerisinde performans ve üretimi de eklemiştir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Felsefe bölümü mezunu olan Nube, aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Opera / Şan eğitimi almıştır. Nube; Tembel Hayvan işbirliği ile 14 Ağustos 2020’de başkaldırmış kadınların çığlıklarına eklemlenmek adına yayınladıkları single “Ain’t Goes Down” da enstrümantal ve çok sesli vokallere yer vermiştir. 18 Eylül 2020’de sözleri ve vokalleri Nube’ye ait olan “Simplify” parçasını Noct ile beraber yayınlamışlardır. Nube, solo çalışmalarının yanı sıra Maymunla Diyalog grubuna klavye ve vokalleriyle de eşlik etmektedir.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR