Ana SayfaelektronikKeşif: People Around'un dingin ve çok katmanlı dünyası

Keşif: People Around’un dingin ve çok katmanlı dünyası

Lo-Fi, Folktronica, Neofolk türünün yetenekli temsilcisi People Around, yeni şarkıları “Three Monkeys”le çıtayı biraz daha yukarı taşıyor.

People Around, elektronik, etnik-elektronik, downtempo, chillhop ve lo-fi gibi müzik türlerini sentezleyerek bir araya getiriyor. Ekip, 2013 yılında başlayan müzikal birlikteliklerini 16 yıllık dostluklarıyla harmanlayan Oral Sargın ve Zafer Özkan’dan oluşuyor.

Yıllardır birlikte müzik yapan bu ikili, farklı disiplinlerden yetiştikleri müzik tarzlarını harmanlayarak, şarkılarıyla hem akustik hem de elektronik müzik dinleyicisine hitap ediyor. Kuruldukları günden bu yana eserlerinde klarnet, saksafon ve elektrik gitarı solist bir yapıda kullanan People Around, altyapısında ise house ritimleriyle modern synthesizer’ı buluşturuyor. Doğu ve batı tınılarını iç içe kullanan ekip, geniş müzikal yelpazeleri sayesinde sıra dışı frekanslar tasarlamaktan keyif alıyor.

Grubun ilk teklisi ‘’Electric Coffin’’ ölüm ve yaşam temalarını makamsal bir yapıyla işlerken ‘’Kilyos’’ isimli son teklisi tamamen doğaçlama bir şekilde bestelenmiş olup dinleyicisini düşsel bir yolculuğa sürüklüyor. Son tekli “Three Monkeys” ise klarnet, saksafon ve elektrik gitarı solist bir yapıda bir arada bulunduruyor. Ekip, “Elektronik müziğin alt dallarından biri olan Lo-Fi türünde ilk defa, klarnet ile türk müziği tınılarını dinleyeceksiniz” diyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR