Ana SayfarockKeşif: Pınar Azizoğlu ve "Anka"ya dikkat

Keşif: Pınar Azizoğlu ve “Anka”ya dikkat

Rock müziğin yeni temsilcilerinden Pınar Azizoğlu, “Anka” adını verdiği ilk single’ını küllerinden doğan kadınlara armağan ediyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’nün 6 yıllık öğrenimi sonrası, 2019 yılında mezun olan Pınar Azizoğlu, Türk Rock müziğindeki güçlü kadın vokallerden biri olmaya hazırlanıyor. 11 yaşından itibaren kendi şarkı sözlerini yazıp bestelemeye başlayan müzisyen, opera eğitiminden aldığı öğretileri rock müzik ile harmanlıyor.

“Anka” adındaki şarkısı 2022’de çıkaracak olduğu 11 şarkıdan oluşan, söz-müzikleri yine sanatçıya ait albümün de habercisi.

“Anka” şarkısı hem bir efsaneye dayanan hem de tüm doğrulara, yanlışlara, hatalara, kırgınlıklara rağmen parçaları dökülüp yeniden kuvvetli bir şekilde birleşen, aslında her gün hepimizin yaşadığı ve en çok da kadınlara tanıdık gelen, yeniden doğuş hissini anlatıyor.

“Anka”, hata yapmaktan korkmayanların, her defasında yaşamaya devam etmeyi seçenlerin içsel hikayesini, dinleyicinin ruhunu adım adım arındırarak, Zümrüt-ü Anka efsanesini yeniden harekete geçiriyor.

Özellikle duygusal ve toplumsal anlamda parçalanıp her seferinde yeniden ama daha güçlü ayağa kalkan, bir kadının diğer kadınlara da güç, ses ve umut olması adına, sanatçı bu şarkısını yeni başlangıçlara, yeniden başlamaktan korkmayanlara, küllerinden doğarken daha da güçlenen tüm kadınlara ve anitsayac.com’da adı geçen tüm masum ve güzel ruhlu kadınlara ithaf ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR