Ana SayfarockKeşif: Progresif metal grubu Alkera'dan "Mental Nomad"

Keşif: Progresif metal grubu Alkera’dan “Mental Nomad”

Bağımsız plak firması Nefes Records etiketiyle yayınlanan, progressive metal grubu Alkera’nın Coexist EP’sinden ikinci single “Mental Nomad” yayınlandı.

Faruk Aydın Toksöz, Yalçın Hafızoğlu ve Ali Göktürk tarafından 2015 yılında kurulan Alkera, 2018 yılında ‘Live in Sin’ ve ‘Falls Within’ şarkılarını yayınladı. 2020 yılında Onur Çobanoğlu ve Ozan Mustafa Tuncal’ın ekibe katılmasıyla grup son halini aldı ve beste çalışmalarına hız verdi.

Pandemi şartlarından dolayı beste çalışmaları online ortamda gerçekleştirildi. Aynı şekilde gitar, bas, davul, klavye ve vokal kayıtları müzisyenlerin kendi ev stüdyolarında alındı. Dijital paylaşım yoluyla gerçekleştirilen mix aşamasını Martin Spencer mastering aşamasını ise Ertuğrul Gül gerçekleştirdi.

Grup üyelerinden Faruk Aydın Toksöz ve Yalçın Hafızoğlu’ nun kurucularından olduğu yapım firması Nefes Records etiketiyle ikinci tekli ‘Mental Nomad’ yayınlandı. Alkera, 2021 Eylül ayına kadar başta ‘Coexist’ ep albümü olmak üzere yeni çalışmalarını tekli olarak yayınlamayı istiyor.

3 parçadan oluşan Coexist EP’sindeki şarkıları şöyle anlatıyor ekip:

A Living Prison, madde ve zihin arasındaki gelgitlerle bocalayan kahramanın içsel sıkıntılarını dile getirmesi ve bu sıkıntılarla yüzleşerek farkındalığının gelişmesi anlatılıyor.
Mental Nomad, bahsi geçen kahramanın hapishane gibi gördüğü bedeninden kurtulması adına şimdiye kadar yaşadığı en cesur yolculuğu anlatıyor.
Spectral Heaven, kahramanın yol göstericisi yardımıyla yaşadığı deneyimini, aldığı kararları ve zihninde yarattığı evrene geçişini anlatıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR