Ana SayfarapKeşif: Rap sanatçısı Güven-B'den "Classic"

Keşif: Rap sanatçısı Güven-B’den “Classic”

23 yaşındaki rap sanatçısı Güven-B; sert, hem gerçekçi hem de duygusal şarkı sözleriyle dikkat çekiyor. Genç sanatçı, “Classic” adını verdiği son single’ıyla radarımıza takıldı.

7 yıldır müzikle ilgilenen ama ilk söz yazma deneyimleri daha da öncesine dayanan rap sanatçısı Güven-B, “Classic”in hikâyesini ve oluşturulma sürecini şöyle anlatıyor:

‘Classic’ aslında hiç aklımda olmayan bir konsept ile ortaya çıktı, altyapı yaklaşık 1 saat içerisinde oluşturuldu. Tamamen ilham durumu diyebiliriz. Altyapıyı oluştururken Deep House kısmına odaklanmak istedik. Bu tarz, aslında ülkemiz sınırlarında aslında herkesin ilgi duyduğu ama pek de alışık olmadığımız bir tarz… Şarkıyı tamamen bitirmemiz ve paylaşmamız 1 hafta sürdü diyebilirim. Tabii asıl ilgi odağım ve üretim alanım Türkçe rap olduğu için iki tarzı birbirine harmanladık. Altyapıda hissedilen retro unsurlar da aslında şarkının oluşumunda his olarak büyük etki sağladı. Şarkının prodüktörlüğünü uzun zamandır çalıştığım Emre Anıl Ergeldi üstlendi. Kendisinin de şarkının oluşumunda büyük bir rol oynadığını açıkça dile getirebilirim.”

“Klip görüntülerini şarkının retro hislerinden ilham alarak toparladık. Aslında hayatımın bir çok kısmında eskilerden ilham alırım. Bu şarkımızda yine geçmişe dair anılarımdan ve tamamen kendi geçmişimden ilham aldım sözleri yazarken. Şarkı tamamen bittiğinde ise bu şarkıya 80’ler, 90’lar konseptinin uygun olduğunu düşündük.”

Kendisine ilham kaynağı olarak Eminem’i örnek alan sanatçı, 2021 yılı boyunca da yeni şarkılar yayınlayacağını söylüyor:

“2021 yılı için sürekli üretim halindeyim. Şahsen asla tek bir tarza odaklanamıyorum. Asıl amacım her yaştan ve türden insana hitap edebilmek. Fakat Türkçe rap, yıllarımı harcadığım bir kültür ve hislerimi en iyi ifade ettiğim tür. Bu yüzden bundan asla kopamıyorum istesem de… Ama hiç bir zaman da ‘Şu tarz tutuyormuş onu yapayım’ havasında olamadım. Zaten ‘Classic’ de bu misyon sonucu ortaya çıktı. Kendi orijinalliğimi koruyarak ve asıl yansıttığım kültür olan Türkçe rap çizgisinden şaşmadan sürekli olarak bağımsız müzikler üretmeyi düşünüyorum. Şu an beni fazlasıyla destekleyen ve her konuda yardımcı olan Collabel ile çalışmaktayım. Bu yıl için üretip paylaşabileceğim çokça şarkı olacak.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR