Ana SayfaalternatifKeşif: Renksiz'den yeni şarkı "Gökyüzü" 21 Ekim'de yayında

Keşif: Renksiz’den yeni şarkı “Gökyüzü” 21 Ekim’de yayında

Renksiz, temmuzda yayınlanan Kül isimli çalışmanın ardından 21 Ekim’de yeni bir şarkıyı daha müzikseverlerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Gökyüzü, giden sevgilinin ardından, harcanan tüm emeğin, beslenip büyütülen umutların, hayata yüklenen anlamın nasıl da paramparça olduğunu anlatan bir ayrılık şarkısı.

Gökyüzü ismi ile yayınlanacak olan şarkının sözü ve müziği Özlem Akpınar Yiğit’in; müzik, kayıt, mix ve mastering çalışmaları ise Arda Yiğit’in imzasını taşıyor. Albüm kapak fotoğrafı yakın dostları Ufuk Serbest tarafından çekilirken kapak tasarımı yine Renksiz’e ait. Şarkının klibini ise yönetmen Hakan Abdi çekti.

Renksiz’in bir önceki çalışmları Kül:

RENKSİZ KİMDİR?

Özlem Akpınar Yiğit (vokal) ve Arda Yiğit (gitar) tarafından 2010 yılında kuruldu. Her iki müzisyen de çocukluklarından beri müzik ile uğraşmaktaydı. Özlem Akpınar müzisyen bir babanın kızı olmasının da etkisiyle söz ve müziği kendine ait olan ilk şarkılarını 14 yaşında yazarken Arda Yiğit 9 yaşında piyano ve klavye dersleri aldı ve ilerleyen yıllarda gitar ve ses kayıt teknolojileri üzerine yoğunlaştı. İkilinin yolları 2010 yılında İstanbul’da kesişti ve hem daha önceden biriktirdikleri şarkıları yeniden ele aldılar hem de beraber yeni besteler yaptılar. Özlem o ana dek şarkılarını sanal ortamda yayınlarken Renksiz ismini kullanmakta, hüzünlü sesi ve içe dönük şarkı sözleri ile belli bir kitlenin dikkatini çekmekteydi. İkili bir araya geldiklerinde bu takma ismi grubun ismi olarak kullanmaya karar verdi ve Renksiz grup halinde ilk bestelerini kendi imkanları ile kurdukları ev stüdyosunda kaydederek internet ortamında müzik ve video olarak paylaşmaya başladı. Grubun elinde zamanla bir çok söz, şarkı ve melodi birikince bu şarkıları profesyonel anlamda yayınlamaya karar verdiler.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR