Ana SayfaelektronikKeşif: Santi ve Tuğçe'nin hikâyelerle dolu şarkıları

Keşif: Santi ve Tuğçe’nin hikâyelerle dolu şarkıları

Paraguaylı Santi ve Türkiyeli Tuğçe Kurtiş’in birlikteliğinden doğan Santi & Tuğçe, tıpkı bir hikâye anlatır gibi sürüp giden şarkılarıyla dikkat çekiyor.

Santi ve Tuğçe, insan kalbine en doğrudan dokunan bir dilde, müzikte bir araya geldiler. Paraguay’ın başkenti Asunción’dan Santi ve İstanbullu Tuğçe müzik hayallerinin peşinden gitmek için evlerinden ayrıldılar ve on yıldan fazla bir süredir yol arkadaşı ve müzik ortağı oldular. Şu anda Berlin’de yaşıyolar. İlk tanıştıkları uzun yıllar Amerika’da yaşadılar. Bu da onlara bir fikir mozaiği getirdi: Duygusal melodiler, renkli enstrümanlar, rüya gibi armoniler ve sakin, tatlı dans şarkıları…

Santi müzik kompozisyonu ve bilgisayar bilimi eğitimi aldı. Tuğçe ise caz vokal ve yaratıcı yazarlık çalışmaları yaptı. Kökleri farklı kültürel ve müzikal geleneklerin zenginliğine dayanan Santi ve Tuğçe, insan deneyimi hakkında önemli bir şeyi ifade ettiklerini söylüyor.

Santi’nin & Tuğçe bugüne kadar Avrupa, Asya, Kuzey ve Güney Amerika’da pek çok büyük elektronik ve dünya müziği festivallerinde, kulüplerinde, konser salonlarında performans sergilediler ve dünya çapında olumlu eleştiriler aldılar.

İkiliyi santiandtugce.com adresinden ve YouTube kanallarından takip edebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR