Ana SayfaelektronikKeşif: Serdar Kırgız'dan "Here We Go Again"

Keşif: Serdar Kırgız’dan “Here We Go Again”

Babil Müzik’in kurucusu, elektronik sahnenin yetetenekli isimlerinden Serdar Kırgız’ı radarımıza aldık. 

Son çalışmanız “Here We Go Again”in yapım aşamasından ve başarılarından bahsedebilir misiniz?
30 günlük prodüksiyon süreci sonucu doğu batı soundlarından oluşan bir tekli çalışma oldu. Kısa sürede 14 bin dinlenmeyle Spotify Release Radar ve Discovery Week listelerine girmeyi başardı. Şu anda günlük 250 üzeri Shazam almaya devam ediyor.

Babil Müzik’i de hayata geçirdiniz, biraz bu yapıyı, felsefesini bize anlatır mısınız?

Babil Music, eşim Ezgi Kırgız ile birlikte uzun zamandır hayalimiz olan bir proje fikriydi ve gerçeğe dönüştü. Tek başına Tanrı’nın Kapısı anlamına gelen Babil, Babil Music olarak Müziğin Kapısı’nı ifade ediyor. Müzik prodüksiyon, dijital dağıtım, mix mastering, video prodüksiyon ve menajerlik hizmetleri veriyoruz.

serdar kirgiz elektronik kesif2

Ne zamandır elektronik müziğin içindesiniz, prodüktörlük de yapıyor musunuz?

Yaklaşık 20 senedir müzik sektörünün içindeyim ve ağırlıklı olarak elektronik, house tarzlarında doğu batı ezgilerini sentezlemeyi seviyorum. Aktif olarak farklı tarzlarda farklı sanatçılara prodüktörlük yapmaya devam ediyorum. Müzikle uğraşan biri olarak kendi parçalarımı yapıp sahnede dinletebilmek ve aynı zamanda dijital müzik platformları üzerinden dinleyicilere ulaştırabilmek benim için en büyük haz.

Ülkemizde beğenerek izlediğiniz DJ’ler var mı? Yurtdışında başarı elde eden DJ’lerimiz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Elbette beğenerek takip ettiğim birçok meslektaşlarım var. Özellikle dijitalleşmeyle birlikte son yıllarda kullanılan sound çeşitliliğiyle Türk DJ prodüksiyonlarının dünya çapında tanınmasına olanak sağladığını düşünüyorum. Avrupai müzik tarzına ayak uyduran Türk DJ’lerin dünya çapında yeni başarılara imza atacağına eminim.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR