Ana SayfarockKeşif: Sinağrit Baba'dan "İnsan ve Deniz" yayında

Keşif: Sinağrit Baba’dan “İnsan ve Deniz” yayında

Ankaralı alternatif rock grubu Sinağrit Baba’nın Baudelaire’in bir şiirinden beste yeni şarkısı “İnsan ve Deniz” dinleyiciyle buluştu.

Charles Baudelaire’in aynı isimli şiirini (Çev. Vasfi Mahir Kocatürk) Fethi Yıldırım bestesiyle şarkıya dönüştüren Sinağrit Baba; vokal ve akustik gitarda Fethi Yıldırım, elektrik gitar ve geri vokalde Samet Karadeniz, tenor saksafonda Ekin Özek, kontrabasta Barış Ofluoğlu, davul ve klavyede Canberk Hacıbaloğlu’ndan oluşuyor.

İsmini, Sait Faik’in aynı isimli öyküsünden alan grubun, repertuvar seçiminde ve beste çalışmalarında, öykünün yarattığı karmaşık, dalgalı ve mavi hissin etkisi görülüyor. 2013’ten bu yana müzik çalışmalarını sürdüren ekip, “İnsan ve Deniz”den önce, bir Eskimo şiirinden hareketle besteledikleri “Oyun” ve bir hayal kırıklığı temsili olan “Tanzanya İptal” isimli iki şarkı yayınlamıştır. “İnsan ve Deniz” isimli üçüncü şarkıları bir Charles Baudelaire şiiri olup, insan ruhu ile denizin ortaklığını konu ediyor. Uzun zamandır konserlerinde yer verdikleri diğer bestelerini de ilerleyen aylarda dinleyiciyle buluşturmayı planlamaktadır.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR