Ana SayfaHaberlerKeşif: Sizleri Unrelica ile tanışmaya davet ediyoruz

Keşif: Sizleri Unrelica ile tanışmaya davet ediyoruz

Geçtiğimiz sene Roxy Müzik Günleri‘ne katılan müzisyen ve prodüktör Unrelica, İngilizce sözleri ve elektronik altyapısıyla dikkat çeken ilk albümü “Heaven Has Come”ı çıkardı. 

Küçük yaşlardan itibaren müziğin ekstrem ve karanlık yönüyle ilgilenen Unrelica, Re-Creation adlı dark ambient grubunda elektronik müzik yapmaya başladı. 2001 yılında Black Sabbath cover grubu olan NIB’de bas gitaristliğe başladı ve ardından pek çok grupta bas çalmaya devam etti.

İlerleyen yıllarda müziğin akademik tarafına yöneldi ve solo çalışmalarına ağırlık verdi. O dönemde müzikoloji okudu ve “Kent, Popüler Kültür ve Karnavalesk” alanında yüksek lisans derecesi aldı. Melodik techno-electronica ikilisi Queer Elizabeth ile performanslarına devam ederken, pandemi döneminde ilk albümüHeaven Has Come”ı tamamladı ve kısa bir süre önce Tamar Records‘tan yayınladı.

Acı dolu gerçeklik ve mutsuz sonla biteceği belli hayallerin kıskacındaki bireyin hayatta kalma biçimlerine atıfta bulunan şarkı sözleri ise, yer yer eril bir sesten karamsar bir çöküşü, yer yer de dişil bir sesten karnavalesk alternatifle gerçeklik sonrası alaycı bir tezahürü aktarıyor.

Unrelica ismi ise müzisyenin kutsal emanet, yadigar ya da kalıntı gibi anlamlara gelen “relic” kelimesini olumsuzlamasından geliyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR