Ana SayfaalternatifKeşif: Synth pop'un karanlık yanı Entropikal

Keşif: Synth pop’un karanlık yanı Entropikal

Geçtiğimiz günlerde Göktaşı adını verdikleri ilk EP’lerini yayınlayan, synth pop’un karanlık sularından Entropikal’i yakından tanımak istedik. 

Entropikal, 2020 yılında Eskişehir’de kurulmuş, synth dünyasının karanlık tarafında yer alan, Cemre Özenç ve Deniz Kanmaz’ın oluşturduğu bir elektronik müzik ikilisi.

İkili, çocukluk yıllarında Antalya’da tanışmış ve arkadaşlık ilişkilerini her zaman müzikten bir adım önde tutmuş. Son zamanlarda Cemre’nin sıkça dile getirdiği “Beraber müzik yapalım” önerileri sonrasında Entropikal kurulmuş ve ikilinin Göktaşı EP macerası başlamış.

Entropikal, şöyle anlatıyor ilk EP’lerinin heyecanını:

Göktaşı EP; uzun, meşakkatli ama bir o kadar da eğlenceli ve öğretici kayıt ve miks süreci ile ikimizin de müziğe olan bakış açısını genişletti. Teknik bilgilerimiz de aynı oranda gelişti. Göktaşı EP’yi tek kelime ile özetlemememiz gerekseydi eğer, bu kelime ‘değişim’ olurdu. Şu anda Göktaşı’nın devamı olarak Krater isimli bir tekli üzerinde çalışıyoruz. Göktaşı ve Krater’den sonra üçlemeyi yeni bir albüm ile noktalayıp, yeni projeler ile dinleyicilerimizle buluşacağız.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR