Ana SayfaakustikKeşif: TikTok bülbülü Kübra Şenyaylar

Keşif: TikTok bülbülü Kübra Şenyaylar

Dergy Keşif bölümümüzün bugünkü konuğu özellikle TikTok’taki acapella performanslarıyla dikkatleri çeken genç yetenek Kübra Şenyaylar. 

Sizi TikTok’taki muhteşem acapella performanslarınızdan biliyoruz. Ama hiç bilmeyenler için biraz sizi tanıyabilir miyiz?

Selaam! Ben Kübra, 28 yaşındayım. 13 yaşından beri profesyonel müzik eğitimi alıyorum. Lise, Üniversite ve Yüksek Lisans şeklinde giden bir müzik eğitimi geçmişim var. 16 yaşımdan beri piyano/keman eğitmenliği yapıyorum. 18 Yaşımda Ars Nova adında çok sesli bir koro kurdum ve şefliği üstlendim. Bir süre TRT İstanbul Radyosu Çoksesli Gençlik Korosunu yönettim, bıraktım. Pera Uluslararası Korolar Festivali’nin Sanat Direktörlüğünü yapıyorum. Piyano, Şan, Müzik Teorisi gibi alanlarda eğitmenlik yapıyorum. 1,5 yıldır ise Boğaziçi Caz ve MAGMA Koroları Ailesinin eğitmeni ve şefliğini yapıyorum.
Aşırı pozitif olmakla beraber Sevgi’nin dünyayı değiştireceğine inanlardanım bu sebeple uzun yıllardır yürüttüğümüz “Sevgi Her Şeydir” adında köy okulları destek projesinin de kurucusuyum.

@kubrasenyaylar

#dinlebenibi #yüzyüzeykenkonuşuruz #acapella #tiktokacapella #kübraşenyaylar

♬ orijinal ses – Kübra Şenyaylar

Müzikle ne zamandır haşır neşirsiniz, yani, müziğin hayatınızın merkezinde olacağına karar verdiğiniz “o an” nasıl bir andı?

Babam müzisyen olduğu için evde hep bir müzik icrası vardı. Çok konuşuyor bu kız ya kesin avukat olacak diye beklenirken, dinlediğim müziklerdeki her bir enstrüman/ses partisini ayrı duyup kaydetmeye başlayınca ve bunu herkesin yapamadığını farkedince “aa müzisyen olacağım!” dedim. Bunu söylediğimde 11 yaşında filandım. Radikal bi karar olmuş 🙂

kesif tiktok bulbulu kubra senyaylar

Müzik dışında başka bir işiniz, ilgilendiğiniz başka alanlar da var mı?

Müziğe dair her şeyi deneyimlemek isteği bana pek alan bırakmadı 13’ümden beri. Ancak son 3 yıldır meditasyon yapıyorum. İçsel yürüyüşler yapıyorum, okumaya çalışıyorum. Sevgiden, barıştan, uyumdan yana ne varsa araştırıyorum.

@kubrasenyaylar

#acapella #sertaberener #kübraşenyaylar #zorkadın #müzik #music #cover @Sertab Erener

♬ orijinal ses – Kübra Şenyaylar

Dijital platformlarda yalnızca “Anne” adındaki şarkınızı bulabiliyoruz, 2022 içinde resmi olarak yayınlamayı planladığınız şarkılarınız olacak mı?

Henüz yok, bi plan da yok doğrusu. Akış ne getirirse. 🙂

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR