Ana SayfaHaberlerKeşif: Tod'dan "Tony Montana"

Keşif: Tod’dan “Tony Montana”

26 yaşındaki rap sanatçısı Tod, ilk şarkısı “Tony Montana” ile dikkatleri üzerine çekti.

Samsun doğumlu 26 yaşındaki Tolga Genç’in Tod mahlasıyla kaydettiği ilk şarkısı “Tony Montana” dinleyicilerin dikkatini çekti. Yeditepe Üniversitesi Finans bölümünde okuyor. “İlkokul yıllarımda arkadaşımın hediye ettiği bir Ceza CD’si ile rap müzikle tanıştım. Peşinden Snoop Dogg, 50 Cent, Tupac gibi sanatçılar ile rap müzik aşkı içimde büyüdü 18 yaşımda Cem Karaca’nın ‘Deniz Üstü Köpürür’ şarkısı ile müzik ile iyice içli dışlı olmaya başladım ve Tarık Sezer akademide 1 sene Pınar Çubukçu’dan şan dersi aldım. Bu dönemde Cem Karaca, Tanju Okan, Frank Sinatra gibi sanatçıların şarkılarını seslendirdim ve bir sınıf arkadaşım aracılığı ile prodüktörüm Batuhan Şişmanoğlu (Bhan) ile tanıştım.”

Tod, “Tony Montana”yı ocak ayında demo olarak kaydetmiş. “Parçayı Türk halkının yaşadığı sıkıntılara tepki olarak bir gün Tony Montana gibi bir insana dönüşebileceklerini anlatmak amacıyla yazdım ve insanlara hayat ne kadar kötü giderse gitsin mutlu olmaları gerektiğini basitçe anlatmaya çalıştım” diyor, Tod. Ancak pandemi yüzünden şarkının çıkışı temmuzu bulmuş.

Ekran Resmi 2020 08 14 12.02.45

“Tony Montana şarkısı bizim için sadece bir açılıştı ve güzel bir açılış olduğunu düşünüyoruz. Söz anlamında daha basit, fakat eğlenceli ve içine baktığınızda bir çok anlam çıkarabileceğiniz bir örgüsü olduğunu görebilirsiniz. Bhan ile birlikte yeni şarkı çalışmalarımıza başladık ve 3 tane yeni demo kaydettik. Bir iki hafta içinde ‘Soramam’ isimli şarkımızı yayınlamayı düşünüyoruz” diye gelecek projelerini anlatıyor, genç rap sanatçısı. 2021’in ilk yarısında da bir albüm kaydetmek istiyor. En büyük isteği de pandemiden sonra konser vermek.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR