Ana SayfaKeşifKeşif: Vulpes Dharma'nın etkileyici sound'uyla tanışın

Keşif: Vulpes Dharma’nın etkileyici sound’uyla tanışın

Bilkent Üniversitesi’nde tanışan iki mühendis Arda Saraçoğlu ve Ahmet Sarıgüney’in kurduğu Vulpes Dharma ilk EP’leri İnisiyasyon‘u yayınladı.

Yoğunlukla içe dönük ama yankı ve yansımalarında dış dünyayla hassas
karşılıklar bulan Vulpes Dharma, uzun senelerdir tek başlarına müzik
yapan iki mühendis, Arda Saraçoğlu ve Ahmet Sarıgüney’in Bilkent’te
okurken bir sound design stüdyosunda tanışmasıyla kuruldu. Derin müzik
tutkularının yanı sıra, asla beyaz yakalı olmamayı istemeleri üzerinden de
bir araya gelip, birbirlerinin eksikliklerini tamamladıklarını fark ettiler. İkili, ev stüdyolarında enstrümanlarını ve vokallerini kaydedip, kendi altyapılarını, mikslerini ve mastering’lerini yapıyor.

 

Radiohead, Aphex Twin, Moderat, John Frusciante ve Flume gibi isimlerden ilham alarak IDM, Art-Rock, Indietronica, Glitch ve Future Garage türlerini Türkçe vokallerle birleştiren bir füzyon üretiyorlar.

Yaptıkları müzikle yeri bilinmeyen, başka çağlardan kalan ve adı
konulmamış hisleri keşfeden grup, ilk konsept EP’leri İnisiyasyon‘u 6 Kasım 2020’de yayınladı. Sürekli üretim ve çoğaltım içinde oluşturdukları ve biriktirdikleri materyallerini, tematik anlatılar içinde uyumla konumlandırarak yayınlamaya devam edecekler. Kendi müziklerinin yanında başka müzisyenlerin prodüksiyonlarında, görsel-işitsel sanat enstelasyonlarında, hip hop altyapı üretimlerinde, kısa filmlerde ve oyun ses/müzikleri alanlarında da çalışıyorlar.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR