Ana SayfarockKeşif: Y Kuşağı, "Yol Yapalım"la yola çıktı

Keşif: Y Kuşağı, “Yol Yapalım”la yola çıktı

Daha önce SoundLove ismiyle dinlediğimiz topluluk, şimdi Y Kuşağı adını aldı. Ekip, “Yol Yapalım” single’larıyla blues ve alternatif rock sularında yüzüyor.

Daha önce blues ve rock tınılarını birleştiren, vokalde Özge Erkan, gitarda Abdullah Kırbaş, davulda Verjon Mamadhi lead gitar ile vokalde Ali Hazar Çetin ve basta Vefa Karatay’dan oluşan grup 60Bpm, sonrasında stüdyolarına adını veren SoundLove ismiyle Easy Listening tınılı “I Can Not Breathe”i yayınlamıştı.

Şimdi ise Y Kuşağı ismini alan grup, Alternatif Rock tınılarını takip eden ilk teklisi “Yol Yapalım” ile yola yeni baştan çıkıyor.

 

JCO Product etiketiyle yayınlanan teklinin sözü ve müziği Özge Erkan’a, düzenlemesi ise Abdullah Kırbaş’a ait. Mix ve mastering çalışmasını Ömer Altunbaş’ın üstlendiği teklinin Arnavutköy’de Ömer Kara tarafından çekilen klibi, netd müzik YouTube kanalında yerini aldı.

Y Kuşağı, “Yol Yapalım”ı şu sözlerle anlatıyor :

“4 şarkılık EP’mizin yayınlamaya karar verdiğimiz ilk şarkısı Yol Yapalım… Pandemi sürecinde hepimiz evdeyken ve yaz geliyorken, içimizdeki doğayla buluşma arzusunu en iyi bu şekilde yansıtırız diye düşündük. Şarkıda da klipte de olabildiğince doğal bir iş çıkartmaya çalıştık, herkese iyi dinlemeler ve izlemeler dileriz.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR