Ana SayfaKeşifKeşif: Yerli Indie rock sahnesinde yeni bir soluk, Voyvo

Keşif: Yerli Indie rock sahnesinde yeni bir soluk, Voyvo

Yerli indie-rock sahnesinin sağlam ekiplerinden biri de Voyvo. İlk EP’leri Bir Garip Aşk Hikâyesi‘nin ardından yayınladıkları yeni single’ları “Yerden ve Yüksek”i yakın zamanda yayınlayan ekip, 2016’dan beri aktif olarak müzik üretiyor.

Voyvo, ilk EP’leri Bir Garip Aşk Hikayesi’nin ardından fikir ve hissiyatlarıyla şekillendirdikleri yeni parçaları “Yerden ve Yüksek” ile hassas bir dönüş yaparak insan benliğini keşfe çıkıyor.

Yeni şarkılarını şöyle anlatıyor ekip: “Bu parça yıllardır sahnelerimizi kapatıyor, bizi uçuruyor, patlatıyor, gazlıyor ve dinleyenler de benzer hisler yaşadıklarını türlü şekillerde ifade edip duruyorlar. Şarkı üstünde biraz oynamalar yaptık ve sürpriz bir ismi yemek ısmarlarız çay ısmarlarız gel diyerek kandırarak gayr-ı muvafık bir biçimde kayda soktuk ve sağlam bir kimya tutturduk.”

Anıl Can, Mert Berkay Saraç ve Tuğrul Yanık tarafından İstanbul’da kurulan Voyvo, 2016 yılından bu yana ham duyguları benzersiz enerjileri ile birleştiriyor. Grup, ilk teklileri “Renksiz“i yolculuklarına başladıkları yıl yayınlayıp yüksek enerjili sahne performanslarını bir yıl boyunca sürdürdü. Sonrasında Radyo Boğaziçi’nin düzenlediği 19. Battle of the Bands yarışmasını kazanan Voyvo, 2018 Şubat’ta yayınlanan ilk albümü Bir Garip Aşk Hikayesi’ni kaydetti. Albüm sonrasında aralarında açık hava festivallerinin de bulunduğu birçok yerde sahne alan grup kendi kişisel keşfine devam etti.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR