Ana SayfaHaberlerKevin Spacey kefaletle serbest bırakıldı

Kevin Spacey kefaletle serbest bırakıldı

Cinsel istismar suçundan yargılanan aktör Kevin Spacey bugün Londra’daki Westminster Sulh Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı.

14 Temmuz’da gerçekleşecek olan bir sonraki duruşmaya kadar kefaletle serbest bırakılan Kevin Spacey, 45 dakika süren duruşmada suçlamalara itirazda bulunmasa da avukatı Patrick Gibbs QC, aktörün kendisine yöneltilen bütün suçlamaları şiddetle reddettiğini dile getirdi.

2017 yılında Amerikalı aktör Anthony Rapp‘in 14 yaşındayken, 26 yaşındaki Spacey tarafından taciz edildiğini iddia etmesiyle başlayan süreçte bugün Kevin Spacey dört cinsel istismar ve bir kişiyle rızası olmadan cinsel ilişkiye girme suçlarından yargılanmaya devam ediyor.

Cinsel taciz suçlamalarıyla birlikte kariyerinde çöküş dönemine giren Kevin Spacey, 2017 yılında rol almakta olduğu Netflix yapımı “House of Cards” dizisinden ayrılmak durumunda kalmıştı. Aktör beş yılın ardından ilk kez “Peter Five Eight” adlı bir gerilim filminde rol alarak profesyonel hayatında yeniden yükselişe geçmeye çalışsa da bu pek kolay olacağa benzemiyor. Cannes Film Festivali‘nde yarışma dışı gösterimi yapılan filmin yanı sıra Spacey‘nin bir tarihi drama filmi olan “1242” adlı yapımda da rol alacağı duyuruldu.

 

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR