Ana SayfaHaberlerKhontkar PLA4: Prelude'ü Soundcloud ve YouTube'dan yayınladı

Khontkar PLA4: Prelude’ü Soundcloud ve YouTube’dan yayınladı

Khontkar, uzun zamandır merakla beklenen mixtape albümü PLA4: Prelude‘ü yayınladı. Albüm RedKeys’in Soundcloud ve YouTube hesaplarında yayında.

Khontkar, PLA4: Prelude’u dinleyicilerle buluşturdu. Mixtape albümde toplam 14 şarkı bulunuyor. Ünlü MC, albümle ilgili şunları söylüyor:”#PLA4 orijinal bi mixtape olduğu için ve ben de ayrıca serinin ruhunu devam ettirmek istediğim için HipHop dan zerre anlamayanların adlandırdığı şekilde ‘çalıntı’ versiyonunu da ayrıca yapmak istedim. Buna da ‘PLA4 Prelude’ adını verdim. Mixtape kültürü bu işin yapı taşlarındandır. Sanatçı olarak dahil olup olmamak senin elinde. Ben dinleyicilerimle bu şekilde farklı bir bağ da kurduğumu düşünüyorum. O yüzden ‘PLA4 – THE VISION’ dan hemen önce bu mixtape e soundcloud & youtube üzerinden ulaşabilirsiniz. Ona ne kadar var dersen. AZ…”

MIXTAPE ALBÜM NEDİR?

Mixtape albümlerin hip hop kültürü için önemi var. Mixtape albümler genellikle yapımcıların değil sanatçıların seçtiği şarkılardan oluşur. Farklı derleme stillerine sahiptir. Albüm bir tema üzerinden ilerlerken mixtape albümler karışık olabilir. Bir MC, başka bir MC’nin beğendiği altyapısı üzerinde çalışabilir. Mixtape albümler ücretsiz olarak indirilebilir. Genellikle bir rapçinin tanınması veya unutulmaması için kaydedilir.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR