Ana SayfaHaberlerKing Gizzard & the Lizard Wizard'tan yeni demolar

King Gizzard & the Lizard Wizard’tan yeni demolar

King Gizzard & the Lizard Wizard demolarını paylaştıkları “Demos” serilerinin üçüncü Ve dördüncüsünü yayınladı.

Kendine has tarzıyla güncel saykodelik rock ve progresif rock türlerinde akla gelen ilk gruplardan olan King Gizzard & the Lizard Wizard, 2012’de yayınladıkları “12 Bar Bruise”den itibaren bugüne dek 20 stüdyo albümü kaydettiler. Kariyerlerinin başından beri Bandcamp’i sıklıkla kullanan grup bu kez de derlemelerini buradan paylaşıyor, dinleyicilerinin özgürce kayıtlara ulaşmasını sağlıyor. Grubun solisti Stu Mackenzie de bu bu yeni yayınlarını duyuran mesajında; isteyen herkesin yeni kayıtlara grubun Bandcamp adresinden ulaşabileceğini, özgürce indirip kaydedebileceğini, paylaşabileceğini hatta çoğaltabileceğini, ancak bunun karşılığında sadece grubun geleneği olarak resmi siteleri Gizzverse’e birkaç dolar göndermelerinin yeterli olduğunu belirtti.

Bu yaz boyunca festivalden festivale koşacak olan grup, ekim ayı itibarıyla Kanada ve ABD’de uzun bir turneye de çıkıyor. Festivallerin aranan ismi olan ünlü Avustralyalı grup, 2018 yılında İstanbul’a da uğramıştı. Grubun ilk İstanbul turunda planlanan iki İKSV konserinin biletleri rekor bir hızda tükenince üçüncü konser de eklenmişti. Üç gün art arda İstanbullu rocker’larla buluşan King Gizzard & the Lizard Wizard, 2018 yazının sonlarına doğru bu kez Küçükçiftlik Park’ta yine sold-out bir konser için geri dönmüştü.

Yeni yayınlanan demolara siz de bakmak isterseniz, grubun Bandcamp sayfalarına gidebilir ya da ondan önce 2019’da thrash metal ve progresif rock tınılarını ilgi çekici bir biçimde harmanladıkları “Infest the Rats’Nest” albümünden ‘Hell’ parçasını dinleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR