Ana SayfaDünyadanKings Of Convenience 12 yıl aradan sonra geri döndü

Kings Of Convenience 12 yıl aradan sonra geri döndü

Yılın en şahane haberlerinden biri Norveçli pop-folk ekibi Kings Of Convenience’dan geldi. Ekip, yeni albümleri Peace or Love için geri sayımda. 

Bahar gibi bahar, haber gibi haber! Pamuk gibi yumuşacık sesleriyle Kings Of Convenience yeniden aramızda!

On yıldan fazla sürenin ardından Kings Of Convenience, 18 Haziran’da çıkacak yeni albümleri Peace or Love‘dan ilk şarkı olan “Rocky Trail”i yayımladı. Albümün sound’u, iki eski arkadaşın hayatlarının en güncel dönemlerini birlikte keşfettikleri ve aralarındaki sihri yakalamanın yeni yollarını keşfetmeleriyle meydana geliyor.

Beş yıllık bir süreçte beş farklı şehirde kaydedilen bu albüm bahar havası kadar taze duyuluyor. Albüm, hayat ve aşk hakkında çekici bir güzelliğe, sadeliğe ve duygusal berraklığa sahip 11 şarkıdan oluşuyor.

Eirik Glambek Bøe ve Erlend Øye’dan oluşan Kings of Convenience bu yıl 19 Eylül’de memleketleri Bergen, Norveç’teki Grieghallen konser salonunda bir performansla başlayacak olan bir Avrupa turnesini de duyurdu. Sadece 100 biletin satışa sunulduğunu duyuran grup, bu konserin güvenli olacağına dair de dinleyicilerine güvence verdi.

kings of convenience artwork

İkiliden Erlend Øye albümle ilgili şunları söylüyor:

“Kişisel olarak bu şeylerin yeterince farkında olmadığımı fark ettim. O zamandan beri müzik hakkında çok şey öğrendim ve belki hala öğreniyorum. O zamanlar çok kısa bir zamanımız olduğu için ne kadar fark olduğunu fark etmemiştim. Yeni albüm kaydının son aşamasında, normalde iki ay boyunca yaptığımız şey için bir yıl geçirdik. Bir şeyleri kontrol etmek için çok zaman harcadım. Bu kaydın istediğimiz gibi ses çıkardığından emin olmak için bol bol vaktimiz vardı. Açıkçası bizim için çok büyük bir hareket değil. Hala iki gitar ve iki sesle elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz, kendimizi yeniden keşfetmeye çalışmadan yaratıcı olmaya çalışıyoruz.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR