Ana SayfaMüzikKings of Convenience konseri öncesi ezberlemeniz gereken 5 şarkı

Kings of Convenience konseri öncesi ezberlemeniz gereken 5 şarkı

30 Eylül ve 1 Ekim’de iki konser için bir kez daha ülkemizi ziyaret edecek olan Kings of Convenience konserine gitmeden önce ezberlemeniz gereken 5 şarkıyı sizler için listeledik. Ezberlemeniz diyoruz çünkü bu şarkılara eşlik ederken kendinizi bir başka alemde bulacaksınız.

İpek ATCAN / [email protected]

Zorlu PSM‘nin 10. yıl etkinlikleri kapsamında bir kez daha ülkemize gelecek olan Kings of Convenience en son geçtiğimiz sene “Peace or Love” albümünü yayınlamıştı. Ülkemizde hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan grup tam da müziklerinin hafif hüznüyle eşleşen bir mevsimde bizlerle olacak. E hadi o zaman, başlıyoruz!

Homesick

Aynı zamanda size kendinizi hem hüzünlü hem de umutlu hissettirecek muhteşem bir şarkı. Uzaklara gitmek, köprüleri yakmak ama bütün bunların size bir ışık tutacağına inanmak… Bir yandan da artık “ev”in neresi olduğunu bilmemek ve bu bilinmeyene dair özlem duymak… Bu özlemden bahsederken tam zıttı olan ve çok sevdiğim bir kelimeyi de sizlerle paylaşmak istedim; “fernweh”. Almanca olan bu kelime uzaklara gitme istediğini ve uzakları (yine bilinmeyen) özlemeyi tanımlıyor. Türkçede tam bir karşılığı yok ama muazzam bir kelime.

Know-How

Feist ile düetleri olan bu şarkı gelmiş geçmiş en iyi ve tabii bununla orantılı olarak her yerde en çok çalınan şarkıları. Konserdeki çığlıkları şimdiden tahmin edebiliyorum.

Mrs. Cold

“Decleration of Dependence” albümünde yer alan ‘Mrs. Cold’ yine tatlı Kings of Convenience şarkılarından biri. Kulağa, karşısındaki kızı çok iyi anladığını zanneden bir adamın cümleleri gibi gelse de ve o açıdan bakınca bir miktar uyuz etse de dediğim gibi, tatlı bir şarkı. Hatta çok tatlı bir şarkı.

Misread

‘Know How’ ile aynı albümde yer alan, ‘Misread’ şarkısı yine en sevilen Kings of Convenience şarkılarından biri. “Kadın ve erkek arkadaş olamıyor mu yani şimdi?” diye sorguladığınız anlar için birebir bir şarkı. Eh malum, bazen yakın arkadaşlıklarda böyle olaylar vuku bulabiliyor.

Fever

Geçtiğimiz sene çıkardıkları son albümleri “Peace or Love”da yer alan ‘Fever’ albümün ilk çıkış şarkısı olmasa da benim en sevdiklerimden bir tanesi. Şimdi hep beraber bu şarkıları dinleyerek konsere hazırlanıyoruz ve hafta sonu buluşuyoruz.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR