Ana SayfaalternatifKolektif İstanbul'dan enerjik bir albüm: Kısmet

Kolektif İstanbul’dan enerjik bir albüm: Kısmet

Kolektif İstanbul, 15’inci yılına Kısmet adını verdiği yeni albümüyle giriyor. Albüm Ada Müzik etiketiyle yayınlandı.

Anadolu ve Balkan ezgilerini harmanlayan ve sahnedeki enerjisiyle nam salan Kolektif İstanbul,  beşinci stüdyo albümleri Kısmet ile içinden geçtiğimiz zorlu süreçte dinleyiciye hoş bir nefes aldırıyor.

Kolektif İstanbul bu albümde gelenekselle moderni ideal oranlarda birleştirerek, farklı türlerden melodileri grubun kendine has sesinde buluşturuyor. 13 parçadan oluşan Kısmet, albüme adını veren aynı adlı şarkıyla açılıyor. Dinleyiciyi Balkanlardan başlayarak Anadolu’ya devam eden bir seyahate çıkaran albüm alaturkadan Roman havalarına; tangodan rock’n roll’a uzanan bir macera sunuyor.

ALBÜM AVRUPA’DA DA YAYINLANACAK 

Fransa’nın Brötanya bölgesinden Richard Laniepce tarafından 2006 yılında İstanbul’da kurulan grup, günümüze kadar farklı müzisyenlerle çalışarak müziğini zenginleştirdi. Montreux Caz Festivali, Schleswig-Holstein Müzik Festivali, İstanbul Caz Festivali, Fira Mediterrania gibi uluslararası festivallerde performanslar sergiledi.

İstanbul Kolektif, müzik yolculuğuna günümüzde, Laniepce (saksafon) başta olmak üzere Aslı Doğan (vokal), Batuhan Baraç (davul), Ertan Şahin (suzafon), Tamer ve Talat Karaoğlu kardeşlerden (tuşlu çalgılar ve klarnet) oluşan altı kişilik kadrosuyla devam ediyor.

Kayıtlarını Kıvılcım Konca’nın gerçekleştirdiği “Kısmet”in master’ı Pieter Snapper imzalı. Kapak görselleri ise bir süredir İstanbul’da yaşayan Fransız illüstrasyon sanatçısı Benoit Hamet’nin özel bir işinden oluşuyor. Türkiye’de olduğu kadar Avrupa’da da önemli sahnelerde müzikal kariyerini sürdüren Kolektif İstanbul’un, Kısmet albümü Avrupa’da da Alman müzik yapım şirketi Trikont tarafından yayınlanacak. Kolektif İstanbul, gülücükler toplamak için çıktığı yola “Kısmet” ile yeni bir kilometre taşı ekliyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR