Ana SayfarockKolpa ve Erci-E'den işbirliği: "Sırtımdan Vurdun"

Kolpa ve Erci-E’den işbirliği: “Sırtımdan Vurdun”

Türkçe Pop Rock dünyasının köklü ekiplerinden Kolpa ve Erci-E’nin neovision etiketiyle yayınlanan yeni şarkısı “Sırtımdan Vurdun” bugün dinleyicilerle buluştu.

Barış Yurtcu, Bora Yeter ve Cenk Taner Dönmez’den oluşan köklü pop rock grubu Kolpa, neovision etiketiyle yayınlanan yeni single’ları “Sırtımdan Vurdun” için Türkçe Rap dünyasının usta ismi Erci-E ile biraraya geldi.

Pandemi döneminde son dokunuşları da dahil tamamı evden kaydedilen “Sırtımdan Vurdun”un sözleri Barış Yurtcu ve Erci-E, müziği ve aranjesi Barış Yurtcu imzalı. Mix ve mastering’ini Özgür Yurtoğlu’nun yaptığı “Sırtımdan Vurdun”un klibi de müzisyenler biraraya gelmeden, Berlin ve İstanbul’da ayrı ayrı çekildi. Genç oyuncu Cansın Çekili’nin de rol aldığı klibin yönetmeni ise Öykü Onur Tanyel.

“BU ŞARKI İÇİN HEP BİR DÜET FİKRİMİZ VARDI”

28 Ocak’ta tüm dijital platformlardan dinlenebilecek olan “Sırtımdan Vurdun” güvendiği dağlara karlar yağan bir aşığın, biten ilişkisinin ardından ettiği bir sitemi konu alıyor. Tüm ilişkilerin esasında güven duygusunun yattığının altını çizen “Sırtımdan Vurdun”, zamansız bir klasik olacak güçte bir şarkı.

Barış Yurtcu, “Sırtımdan Vurdun”un hikâyesini şu sözlerle anlatıyor:

“Bu şarkıyı yurtdışı seyahatlerinden birinde sokakta yürürken yazmıştım. ‘Sırtımdan Vurdun’ için baştan beri hep düet fikrimiz vardı. Yıllardır çalışmak istediğimiz ve tarzını çok sevdiğimiz ağabeyimiz Erci-E’ye şarkını demo halini yolladık. Kendisi de harika sözler yazdı. Erci-E Berlin’de yaşadığı için tüm kayıtlar ve video klip online olarak yapıldı. Şarkı biten bir ilişki sonrasında yaşanan duyguları anlatıyor. Aslında bir sitem ve pişmanlık şarkısı…”

kolpa erci e kapak

ERCİ-E: “KOLPA’NIN MÜZİĞİ RAP’E UZAK, HEYECAN VERİCİ OLAN DA BU!”

Türkçe Rap evreninde hem efsane mertebesindeki Cartel’le hem de solo çalışmalarıyla önemli bir yeri olan Erci-E ise şunları söylüyor:

“Kolpa ile ortak bir şarkıda yer alma fikri bana sunulunca çok sevindim. Kolpa’nın müziğini yıllardan beri severek dinlerdim. Tabii müzik tarzları şüphesiz rap müziğine uzak bir tarz. Heyecan verici nokta da bu zaten… Birbirinden uzak duran tarzları bir araya getirmek benim müziğimin her zaman ana konusuydu. Şarkının ana fikri, nakaratı ve altyapısı çok hoşuma gittii. Birlikte bir uyum yakaladık. Böylelikle ortaya yeni ve değişik bir tarz şarkı çıktı. ‘Sırtımdan Vurdun’un en güzel yönü ortak bir şekilde ilerlemesi…. Kolpa ile tanışmak bana zihinleri açık gerçek müzisyenler ve dost kazandırdı.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR