Ana SayfaHaberlerKonser gelirlerini ihtiyaç sahiplerine bağışladılar

Konser gelirlerini ihtiyaç sahiplerine bağışladılar

Müzisyenler, orman yangınları nedeniyle ihtiyaç sahibi olanlara ulaştırmak üzere konser gelirlerini bağışlıyor. Şu ana kadar Sertab Erener, Edis, Aleyna Tilki ve Zen-G konser gelirlerini yangınzedelere bağışladı.

Türkiye 8 gündür orman yangınları ile mücadele ediyor. Antalya, Muğla, Aydın, Denizli ve Isparta’da yangınlar devam ediyor. Peş peşe başlayan ve tamamı henüz kontrol altına alınamayan yangınlar ormanlarımızı kül ediyor, canımızdan can gidiyor.

EDİS BU AKŞAMKİ KONSER GELİRLERİNİ BAĞIŞLIYOR

edis

Konserlerine devam eden kimi müzisyenler de orman yangınları nedeniyle ihtiyacı olan kişi ve kurumlara ulaştırmak üzere konser gelirlerini bağışlıyor. Edis, 4 Ağustos Harbiye Açıkhava’daki konserini Ahbap platformu aracılığıyla tüm illerimizde yangınlarda zarar gören ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağını açıkladı.

ZEN-G DOROCK XL KONSER GELİRLERİNİ BAĞIŞLADI

Zen-G de dün akşam Dorock XL sahnesinde gerçekleşen konserinin tüm bilet gelirlerini, yangında hasar görmüş ailelerin giderleri için kullanılmasını istedi. Dorock XL, bu haberi “Sanatçının isteği üzerine” diyerek verdi ve “Tüm bilet alan misafirlerimize teşekkür ederiz” dedi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

DOROCKXL (@dorockxl)’in paylaştığı bir gönderi

ALEYNA TİLKİ, ŞAHİN AKDEMİR HATIRA ORMANI İÇİN BAĞIŞ YAPTI 

Aleyna Tilki de 2 Ağustos’taki konser gelirleriyle yangında ekiplere yardım ederken hayatını kaybeden Şahin Akdemir’i anmak için anlamlı bir hareket yaptı. Tilki, “Yarın akşam gerçekleşecek Turkcell Vadi İstanbul konserimden elde edeceğim geliri çıkan yangına müdahale eden ekiplere su ve ayran taşırken dönüş yolunda kaza geçirerek alevler arasında hayatını kaybeden 25 yaşındaki sevgili Şahin Akdemir adına Hatıra Ormanı kurmak adına bağışlıyorum. Mekanın cennet olsun sevgili Şahin” dedi.

SERTAB DA KONSER GELİRİYLE 50 BİN FİDAN BAĞIŞI YAPMIŞTI

sertab konserler

30 Temmuz’da Turkcell Vadi İstanbul’da sahne alan Sertab Erener de “Ciğerimizi yakan bu acı ile bugün sahneye çıkmak benim için imkansızdı, iptal edelim istemiştim ama bu konserin bütün gelirini kaybettiğimiz ormanlarımızı en kısa zamanda yeniden yeşertmek için bağışlamaya karar verdik. Ülkemizi yasa boğan orman yangınları sebebiyle büyük üzüntü duyuyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralılara ve yangından etkilenen tüm canlılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Bu felaketin yaralarını hızla sarmak için bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz. İlk olarak yanan canımız ormanlarımızı yeniden yeşertmek için 50 bin fidan bağışı yapıyoruz. Ayrıca konserden elde edilecek geliri de fidana dönüştüreceğiz” demişti.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR