Ana SayfaMüzikKonserlerine +1 götürmek isteyeceğiniz 5 grup ve müzisyen

Konserlerine +1 götürmek isteyeceğiniz 5 grup ve müzisyen

Konsere yalnız başına gidilmez. O muhteşem sahneyi görmek, zıplaya zıplaya dans etmek, şarkılara eşlik etmek için yanımıza en az +1 kişi götürmemiz şart… İşte hafızalara yer eden konserleriyle, çok özlediğimiz, bir an önce izlemek için can attığımız grup ve müzisyenlerin en iyi konser performansları…

Pandemi nedeniyle büyük konserlerle hasret kaldık. Yakında sağlıklı günlere kavuşacağız. O zamana kadar, hafızalarımızda yer eden, en iyi konserleri veren grup ve müzisyenlerini gözden geçirelim. Bir dahaki sefere konser duyurusunu gördük mü, yanımıza +1 almadan gitmeyelim! 

EZHEL 

Ezhel’in geçtiğimiz yılın kasım ayında Volkswagen Arena’da verdiği konser unutulur mu? Türkiye’de rap müziğin geldiği noktayı görmek adına önemli bir konserdi bu konser. Zira bir zamanlar sadece birkaç bin dinleyicinin katıldığı konserler artık koca bir alanı dolduruyor, onbinler bir arada Ezhel şarkıları söylüyorlardı. Bu konser, Ezhel’in o dönem askere gitmeden önce verdiği son konserdi ve sahneye annesini de çağırmıştı. İşte, ölmeden önce mutlaka canlı izlemeniz gereken Ezhel ve Volkswagen Arena’da Murda’yla birlikte seslendirdiği “Boynumdaki Chain” ve “Aya” performansı…

BÜYÜK EV ABLUKADA 

Büyük Ev Ablukada kurulduğundan bu yana en çok konser veren ekiplerden biri. Bu konserler kimi zaman akustik, kimi zaman elektrikli oluyor. Onların sahnede birlikte uyumlarına diyecek söz yok. Özellikle de 2017 yılında yayınlanan Fırtınayt albümlerinin başarısından sonra konserleri daha da büyük ilgi görmeye başladı. Geçtiğimiz yıl DasDas sahnesinde Korhan Futacı’nın da eşlik ettiği “Hoşçakal Kadar” performansını kim unutabilir? İlk fırsatta afişini gördüğümüz bir Büyük Ev Ablukada konserine +1’imizle teşrif edeceğiz! 

ADAMLAR 

Bir zamanlar Halimden Konan Anlar olarak bir kısmını tanıdığımız, sonrasında ise Adamlar ismiyle ve tam kadrosuyla tanışıp çok memnun olduğumuz topluluk da mutlaka canlı olarak seyretmeniz gereken gruplardan biri. Adamlar’ın 2018 yılında Ankara Jolly Joker sahnesinde gerçekleşen “Acının İlacı” performansı, konserlere gitmeyi çok özlediğimiz bugünlerde bize ilaç gibi geliyor. Grubun sahneye hakimiyeti, kusursuz canlı performansları ve seyirciyle olan ahengini aklımıza yazalım. İlk Adamlar konserinde, oraya +1’imizle ışınlanalım. 

HAYKO CEPKİN 

Hayko Cepkin’in canlı performanslarındaki namını bilen bilir. Tam dakikasında sahne alır, asla gecikmez, her seferinde farklı konseptler dener ve sizi şaşırtmayı başarır. Artı birimizle birlikte gidip harika vakit geçireceğimiz bir konseri garantiler. İşte ünlü sanatçının 31 Ocak 2020 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde verdiği senfonik konseri de bu ilginç konserlerden biriydi. Bu özel gece, Tuluğ Tırpan ve Hayko Cepkin’in kompozisyonlarını yazdığı ve Turhan Yükseler’in yönettiği 60 kişilik senfoni orkestrası ile unutulmaz ve bir o kadar da farklı bir müzik şölenine dönüşmüştü. 128 kanallık canlı kaydedilen senfoni konserinin görüntüleri Cepkin’in YouTube kanalında yakın zamanda yayınlandı. İşte en sevilen şarkılarından “Bertaraf Et”in senfonik versiyonuyla Hayko Cepkin…

ŞEBNEM FERAH 

Kuşkusuz konser dendiği anda akla ilk gelen isimlerden biri, Şebnem Ferah. O yıl albümü çıksın ya da çıkmasın, fark etmez. Şebnem Ferah’ın sahnelerdeki yeri ayrıdır. Tüm konserleri “sold out” olur, hepsinde duygulandırır, müthiş sesiyle sizi alır uzaklara götürür. Şimdi en büyük isteğimiz, haliyle İlk Şebnem Ferah konserine artı bir gitmek! Ferah’ın 10 Mart 2007 tarihinde Bostancı Gösteri Merkezi’nde verdiği konser, rock tarihinin açık ara en iyi konserlerinden biriydi. Hatta bu konser Pasaj Müzik’ten DVD olarak da yayınlanmıştı. Bu efsane konserin en unutulmaz anlarından biri de Ferah’ın “İyi Kötü” performansı…

+1 NEDİR? 

Şu sözlere aşinayız: “Beni kapıya +1 yazın!”, “O konsere biletimi +1 alacağım!” Aslına bakarsanız +1 yalnızca bu anlama gelmiyor. Zira Anadolu Efes’in yeni biraları artık +1 dinlendiriliyor. Böylece biradan aldığınız keyif ve lezzet artıyor. 

Anadolu Efes’in bira ustaları ve mühendisleri, Türkiye ve dünyada bir ilki gerçekleştirerek, yeni bir üretim tekniği geliştirdi. Bu tekniğin adına “+1” deniyor. Üstelik bu teknik, dünyanın önde gelen Bira Standartları Enstitüsü VLB Berlin tarafından onaylandı. Patent başvurusunda bulunulan tekniğin dünya bira literatürüne mevcut iki tekniğin ardından üçüncü bir bira üretim tekniği olarak girmesi bekleniyor.

Anadolu Efes’e özgü bir teknik olan +1 Dinlendirme, iki yıllık  Ar-Ge çalışmaları sonucunda hayata geçirildi. +1 Dinlendirme tekniğiyle üretim sürecine özel bir aşama eklendi. Bira üretim sürecinde maltın dinlenme süresini iki katına çıkaran bu özel aşamayla malt lezzetinin biraya daha fazla geçmesi sağlandı. 

Efes Pilsen birası, doğal şerbetçiotlarından gelen zengin tadı ile, keyifle içilen yeni nesil bir Pilsen bira. Efes Pilsen, özgün lezzetini Avrupa’nın en kıymetli şerbetçiotu Hercules ile Türkiye’nin doğal şerbetçiotlarının harmanından alıyor.

Efes Malt birası ise, dengeli ve rahat içimli yeni nesil bir Malt bira. Benzersiz karakterli, özel Planet maltı ve Türkiye’nin çift sıralı yaz arpalarının eşsiz birlikteliğinden geliyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR