Ana SayfaalternatifKorhan Futacı'dan yeni single: "The Jab"

Korhan Futacı’dan yeni single: “The Jab”

Alternatif müzik sahnesinin önde gelen isimlerinden Korhan Futacı’nın, Burak Irmak ile ortaklığından doğan yeni single’ı “The Jab” yayınlandı.

Futacı, ilhamını İstanbul’un ritminden alan deneysel, kaotik ve enerjik yeni parçaları The Jab ve The Cross ile tüm dijital platformlarda.

Besteci, söz yazarı, saksafonist ve prodüktör Korhan Futacı; Tamburada, DandadaDan, Korhan Futacı ve Kara Orkestra ve Konstrukt projeleri ile çok sayıda başarılı performansa ve kayda imza atmıştı. Futacı en son, 2020’de Haluk Bilginer’le beraber “Ah Güzel Kafam” ve 2021’de Nova Norda ile “Cehennem” adlı parçaları yayınlayarak dinleyicileriyle buluşmuştu.

Yurt içi ve yurt dışında sayısız performansa imza atan Futacı, Roskilde Festival, Paradiso-Amsterdam, Brighton Alternative Jazz Festival gibi uluslararası organizasyonlarda kendine has müziği ile sahnelere damgasını vurmuştu. Bu ay Bozcaada Caz Festivali kapsamında sahne alacak olan Korhan Futacı, buram buram caz kokan yeni teklisi The Jab ile kulaklarımızın pasını silmeye hazır. Şarkıya Seda Gazioğlu Futacı’nın sanatçının pandemi dönemi ve öncesinde çektiği görüntüleri kurgulayarak oluşturduğu video eşlik ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR