Ana SayfaalternatifKraków Loves Adana yeni single'ı "Dream House"u yayınladı

Kraków Loves Adana yeni single’ı “Dream House”u yayınladı

Kraków Loves Adana,  12 Kasım’da çıkacak olan altıncı albümleri Follow The Voice‘tan ikinci single “Dream House”u bugün paylaştı.

Grup ilk kez İsveçli animasyon stüdyosu Hannes & Johannes tarafından hazırlanan animasyonlu bir video yayınlıyor. Klipte de yine Kraków Loves Adana’nın cezbedici mistik ve melankoli karışımına çekiliyoruz.

“Dream House, geçen sonbaharda gördüğüm bir hayalin yan ürünü ve her zamanki yaşam alanımı terk ettiğimi, bilinmeyene adım attığımı, ancak ruhumun hayati bir parçasını geride bırakmamı anlatıyor. Şarkının ana hatları bir saatten kısa bir sürede ortaya çıktı ve zamanla şimdiki synth pop parçasına dönüştü” diye açıklıyor şarkıcı ve yapımcı Deniz Çiçek.

Çiftin yeni albümleri Follow The Voice, grubun eski plak şirketleri ile yollarını ayırdığı geçen yılki bir önceki albümleri Darkest Dreams‘in piyasaya sürülmesiyle ilgili zor zamanları da anlatıyor. Yeni albümü bir nevi ara kayıt olarak gören Çiçek, yeni şarkıların çoğunun Darkest Dreams‘e paralel bir evrende var olduğunu, ancak yine de daha içe dönük ve geçmişe dönük bir karakter sunduğunu ekliyor. Geçen ayın ilk single’ı “Follow The Voice”, geçmiş zamanların lanetini kırmak için güçlü bir dilek olarak yorumlanabilir.

krakowlovesadana

Kraków Loves Adana, Almanya’da 2006 yılında kuruldu. Grubun gitarla çalışan elektronik baladları, melankolik hissi dream pop’u ortaya çıkarıyor. Çiftin beşinci stüdyo albümü Darkest Dreams 2020’de piyasaya çıktı ve dinleyiciye hayallerle gerçeğin çarpıştığı bir dünyaya daha yakından bakma seçeneği sundu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR