Ana SayfacazKreas grubunun ilk albümü Ojuvi alkış alıyor

Kreas grubunun ilk albümü Ojuvi alkış alıyor

Kreas grubunun ilk albümü Ojuvi yayınlandı. Dünya müziklerinden etnik öğeler içeren lounge özelliklerini taşıyan bu albümün ilhamı dinleyenleri de saran koku…

İstanbullu grup Kreas, yeni albümleri Ojuvi’yi, üretimi ve kompozisyonu esnasında, müzik ile çok benzeşen kokudan yola çıkarak hayata geçirdi. Hayali Mehmet Cavuşoğlu, besteleri ve aranjmanları Semih Önyer’e ait olan bu proje; Betül Altın, Utku Yalın, Buğra Yiğitoğlu’nun emeği ile hayat buldu.

https://open.spotify.com/album/30s1NcUH2pxXiMFx1deh9M?si=Fy3ZgRW7TJGVvODHQR6a9g

Kreas Quartet, dünyanın farklı noktalarında satılan parfüm markası olan Ojuvi için tasarladığı bu albümde, koku kompozisyonlarının, duyusal, duygusal ve müzikal karşılıklarını kaydetti. Albümde yer alan sözlü parçalar hayal etmeye, aşka, derinleşmeye, yükselmeye ve her daim hayattan nefes almaya çağırıyor. Enstrümantal parçalarda ise herkes kendi ritminde istediği gibi dans edebilir.

Ojuvi’de klasik, caz, rock ve pop türlerinin farklı örnekleri kulağa çalınıyor. Kreas Quartet bu albümle dinleyiciyi bir hayalin etrafında toplanmaya ve buradan da müzikal bir yolculuğa çıkarmaya davet ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR