Ana SayfaDünyadanKurt Cobain yaşasaydı nasıl bir şarkı yazardı?

Kurt Cobain yaşasaydı nasıl bir şarkı yazardı?

5 Nisan 1994’te yani bundan tam 27 yıl önce yaşamını sonlandırmayı tercih ederek aramızdan ayrılan Kurt Cobain yaşasaydı nasıl bir şarkı yazardı? 

İşte böyle düşünerek Google’ın yapay zeka programı Magenta “Drowned in The Sun” adında bir şarkı yazdı!

Şarkı; grubun “Come as You Are”, “You Kow You’re Right” gibi şarkıları incelenerek hazırlandı. Nirvana’nın tribute grubunun solisti Eric Hogan’ın vokalleri dışında her şey yapay zekanın işi.

 

27’LER KULÜBÜ PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANDI

Ağustos 2017’den beri 2 binden fazla müzik endüstrisi üyesine destek veren Over The Bridge, Lost Tapes of The 27 Club ismini verdikleri proje kapsamında yayınladıkları şarkı ile amaçlarının Cobain gibi bunalımlar ve sıkıntılar yaşayan müzisyenlere yardımcı olabileceklerine dikkat çekmek olduğunu söyledi.

Over The Bridge; henüz sadece 27 yaşındayken hayatını kaybeden müzisyenler, pek çok kişi tarafından 27’ler Kulübü denilerek romantikleştirilmeye çalışılsa da bu trajedilerin engellenebileceğini hatırlatırken, yaşamını kaybeden müzisyenlerin artık bir albüm ya da şarkı yapmak için şansları olmadığını vurguluyor ve yapay zekanın bile gerçek bir şeyin yerini alamayacağını söylüyor.

Yine de korkutucu!

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR