Ana SayfaHaberler"Kuş Uçuşu" ile gelen şöhret: Sena Şahin

“Kuş Uçuşu” ile gelen şöhret: Sena Şahin

“Kuş Uçuşu” dizisinde yayınlanan şarkılarıyla tanınırlığını artıran Sena Şahin, ‘Bilir Misin’ adlı yeni şarkısını yayınladı.  

Sözü ve müziği kendisine ait olan şarkıları ile yeni nesil müziğin dikkat çeken isimlerinden biri haline gelen 23 yaşındaki genç şarkıcı Sena Şahin, ‘Bilir Misin’ adlı şarkısını kısa bir süre önce yayınladı.

Şarkısında 80’lerin funk popuna modern dokunuşlar katan Sena Şahin, 2021 yılında müzikseverlerle buluşturduğu ‘Sonu Var Mı’ ve ‘Kendine İyi Bak’ şarkılarının Netflix’in “Kuş Uçuşu” adlı dizisinde yayınlanmasıyla adını daha da geniş kitlelere duyurmayı başardı.

Sena Şahin, ‘Bilir Misin’ adlı yeni şarkısı için, “Bu şarkıyı yazarken içimdeki çocuksu tarafı ilk kez vokalimde ve sözlerimde tam olarak hissettim. Çalınan kemanlar, gitarlar ve diğer canlı enstrüman kayıtları inanılmaz nostaljik bir tat kattı parçaya. Yeni nesil bir pop yaptım diyebilirim. Ben bu kadar eğlenceli parçalar yapmakta çok zorlanırdım ve ‘Bilir Misin’ bendeki bu korkuyu ve zorluğu kırdı. Bu açıdan da söz yazarlığımı çok geliştirip dönüştüren bir parça oldu. Bu şarkıyı yaparken Ajda Pekkan’dan Sezen Aksu’ya kadar dinlediğim herkesten ilham aldım. Son dönemlerimde böyle efsanelerimizden ve klasiklerden çok beslendim” diyor.

Düzenlemesi Denizkan Boz ve İbrahim Tellaloğlu’na ait olan şarkının mix ve mastering’ini ise Tarık Ceran üstlendi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR