Ana SayfaalternatifKutiman ve Melike Şahin'den ortak şarkı: "Elimi Tut"

Kutiman ve Melike Şahin’den ortak şarkı: “Elimi Tut”

2019’da yayınladıkları ve dinleyiciler tarafından da çok sevilen “Sakla Beni” parçasından sonra; Melike Şahin ve İsrailli prodüktör Kutiman yeni bir şarkı için tekrar bir araya geldi.

Elimi Tut; halüsinatif synth’leri, akılda kalıcı gitar riff’leri ve güçlü sözleriyle Anadolu saykodelik rock parçalarına selam gönderiyor.

2017’de tanıştıktan sonra birlikte kaydettikleri ilk parça olan Sakla Beni; Melike Şahin’in etkileyici sesi ve Kutiman’ın yarattığı özgün, modern Anadolu saykodelik rock sound’uyla milyonlarca dinleyicinin favorisi olmayı başardı. BBC Radio 6 Music’ten Lauren Laverne’nin de programında yer verdiği parça dijital müzik servislerinde de milyonlarca kez dinlendi.

Kutiman Hakkında

İsrail doğumlu sanatçı Kutiman; prodüktör, besteci, multi enstrümantalist ve aynı zamanda bir video sanatçısı. Sanatçı, YouTube üzerinden yayınladığı ve viral olmayı başaran video temelli müzik projeleriyle de tanınıyor. Çocukluktan beri bir çok enstrüman çalan sanatçının müzikal yolculuğu cazdan reggae’ye, afrobeat ve funk’tan saykodeliğe kadar bir çok türü içinde barındırıyor. 2009 yılında yayınladığı ve tamamen YouTube videolarından alınmış sample’lar kullanılarak yapılan Thru You isimli videosu 10 milyondan fazla izlendi ve sanatçı tarafından Guggenheim’da sergilendi. Kutiman’ın son albümü Wachaga Uncut, Sunday Times ve BBC 6Music tarafından olumlu eleştirilerle karşılandı.

Melike Şahin Hakkında

Melike Şahin solo kariyeri boyunca yayınladığı teklilerle milyonlarca dinleyiciye ulaştı ve Türkiye’de yüzlerce konser verdi. Dünyaca ünlü yönetmen Tony Gatlif’in filmi Djam’ın soundtrack’i için de üç parça seslendiren ve filmin Cannes Film Festival’indeki prömiyerinde de sahne alan sanatçı güçlü sesi ve sözleriyle tanınıyor. Melike Şahin uzun zamandır ilk albümü Merhem üstüne çalışıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR