Ana SayfaenstrümantalKutiman'dan büyüleyici bir single: "Guruji"

Kutiman’dan büyüleyici bir single: “Guruji”

Kutiman, yeni single’ı “Guruji”de hipnotize edici tabla ritimlerini synthesizer’lar ile birleştiriyor.

Dinleyeni gizemiyle içine çekerek dansa davet eden “Guruji”, Kutiman’ın Necef Çölü’nde inzivada yaşadığı stüdyosunda kaydedildi.

“Guruji”ye gizemli atmosferini veren tabla, Kutiman’ın hayatına gençliğinde kendisine hediye edilen bir geleneksel Hint müziği albümüyle girdi. 2017’de tabla öğrenmek için Hindistan’a giden sanatçı, burada dünyanın önde gelen tabla ustalarından Tanmoy Bose ile iki ay boyunca, günde 12 saat çalıştı. Bose, Ravi ve Anoushka Shankar ile dünya turnelerine çıkmış bir isim.

Dünyanın birçok yerine yaptığı seyahatlerde karşılaştığı seslerden ilham alan müzikal göçebe Kutiman, “Guruji”de hiçbir sample kullanmadan tüm enstrümanları kendisi çalıyor. Şarkının 3 boyutlu modelleme ve animasyon yazılımı Blender’da oluşturulan videosu da Kutiman imzasını taşıyor.

20 Temmuz’da dijital platformlarda yerini alan “Guruji”yi 27 Ağustos’ta yayımlanacak “Majan” takip edecek. Kutiman’ın yeni bir ses dünyasını keşfe çıktığı “Guruji” ve “Majan”, sadece 500 adet üretilen 45’lik formatında da piyasaya sürülecek.

Türkiye’de geniş bir dinleyici kitlesine sahip, üretken multi enstrümanist ve prodüktör, geçtiğimiz yıllarda Melike Şahin ile “Sakla Beni” ve “Elimi Tut” şarkılarını yayımlamıştı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR