Ana SayfaalternatifKutlay Uyar ve Ezgi Pekel elele: "Daha Fazla Silinmeden"

Kutlay Uyar ve Ezgi Pekel elele: “Daha Fazla Silinmeden”

Kutlay Uyar ve Ezgi Pekel’in, brit pop türünde yaptıkları “Daha Fazla Silinmeden”i OnAir Sahne tarafından yayımlandı.

Bizim de Brit pop’umuz olmasın mı?

Alternatif sahneden Kutlay Uyar ve Ezgi Pekel, “Daha Fazla Silinmeden” için bir araya geldi. Geçmişindeki acılardan kaçmak için kendi olmaktan vazgeçenlere yapılmış, öğüt niteliğinde bir parça olan “Daha Fazla Silinmeden”i Kutlay Uyar şöyle anlatıyor:

“Yaşananlardan ve acılardan kaçmak yerine gerçekten içlerinden geçebilmek, anılarını, öğretilerini hep taze tutmak, şimdi ve burada yalnızca kendimiz olmamız yolundaki en büyük sınavlar.”

NEDEN KÜÇÜK OLSUN Kİ O KONSERLER? 

Kutlay Uyar şarkılarını yaparken gitarıyla ya da klavyesiyle bulduğu riffleri, hayata dair dert ve sevinçlerinden derlediği, özenle yazılmış ve gerçekten içinden süzülen sözleriyle birleştiriyor.

Şarkının mix ve mastering’i Aykut Acarlar imzalı.

Hali hazırda biri kayıt aşamasında iki yeni şarkı üzerinde çalışan müzisyen, hayalini şu cümleyle özetliyor: “Günün birinde sadık bir dinleyici kitlesi edinebilmek ve şarkılarıma eşlik edildiği küçük butik konserler düzenleyebilmek.”

Büyük düşün Kutlay Uyar diyor ve sizi şarkıyla baş başa bırakıyoruz.

KUTLAY UYAR KİMDİR? 

14.02.1983 tarihinde İzmit Kocaeli’nde doğdu. Müziğe olan yoğun ilgisi çocukluktan beri süregelse de, tutkuyla uğraşmaya lise döneminde gitar çalarak ve Down to Earth isimli Adanalı nu-metal grubunda vokal yaparak başladı. İzmir’deki üniversite yıllarında, ortaokul zamanlarından beri aklında ve defter köşelerinde biriktirdiği şiir formatındaki sözleri toparlamaya, geliştirmeye ve şarkı formuna getirmeye başladı. Bu süreçte kayıt ve beste yapım aşamalarında Erman Seven, Selçuk Güven, Caner Hız, Aykut Acarlar ve Ufuk Çampınarı gibi yerel Adana müzisyenleri ile çalışarak çeşitli demolar ve singlelar yayınladı. Kurumsal hayattan arda kalan zaman ve enerjisinin tümünü müziğe ayırarak yeni projeler üretmek için çalışıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR