Ana SayfaHaberlerLady Gaga, Chromatica Ball turuna başladı

Lady Gaga, Chromatica Ball turuna başladı

Lady Gaga’nın uzun zamandır beklenen ve adeta görsel bir şölene dönüşen turnesi dün Düsseldorf’ta başladı.

Böyle haberler aldığımız zaman içimizden “Ah keşke ülkemize de gelse” demeden duramıyoruz. Evet, pandemiden sonra yavaş yavaş açılmaya ve birçok yabancı grup ve sanatçının konserine kavuşmaya başladık ama ne var ki yurt dışında düzenlenen o konserlerin coşkusunu bir türlü burada yakalayamıyoruz.

Lady Gaga‘nın uzun zamandır beklenen turnesi Chromatica Ball aslında 2020 yılında duyurulmuştu, ancak pandemiden dolayı iki kez ertelenmişti. Sanatçının tur öncesinde sosyal medya üzerinden yaptığım paylaşım ise oldukça dokunaklıydı: “Bir daha asla sahneye çıkmayacağımı düşündüğüm bir dönem vardı. O kadar üzgündüm ki, acı bir kabustan başka bir şey hayal bile edemiyordum. Sevgi, destek, güven, doğruluk, cesaret, yetenek ve özveri ile kabusumun üstesinden geldim. Çok müteşekkirim. BABYLON’da görüşürüz.”

Lady Gaga‘nın bu içten mesajının ardında kronik ağrılarla mücadele ettiği ve bir dönem çok zorlandığı fibromiyalji hastalığının da payı yok değil. Sağlığına kavuşan Gaga’nın yeni turnesi bu yüzden de fanları tarafından dört gözle bekleniyordu. Chromatica Ball konser serisi 20 şarkıyı kapsıyor ve çılgın sahne şovlarına ev sahipliği yapıyor. 2020’de yayınladığı albümü “Chromatica”dan dokuz şarkı içeren setlist’te ‘Bad Romance’, ‘Just Dance’ ve ‘Poker Face’ gibi hit şarkıları da bulunuyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR