Ana SayfaHaberlerLana Del Rey'den yeni albümüyle ilgili açıklamalar

Lana Del Rey’den yeni albümüyle ilgili açıklamalar

2021’de iki albümle birden karşımıza çıkan Lana Del Rey, “öfkeli” ve “geveze” olarak tanımladığı yeni albümü ve çalışma tekniğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Oldukça üretken bir dönemden geçen Lana Del Rey, geçtiğimiz sene önce “Chemtrails Over The Country Club”ı, ardından “Blue Banisters”ı dinleyicilerle buluşturmuştu. Verdiği bir röportajda üzerinde çalıştığı yeni albümle ilgili açıklamalar yapan Del Rey, hiçbir şeyin filtrelenmediği meditatif ve otomatik bir şarkı söyleme tekniği kullandığını söylemiş.

Şarkıları telefonunun sesli notlar uygulaması üzerinden kaydettiğini belirten şarkıcı, bu teknikle ilgili şu sözleri söylemiş: “Mükemmel bir teknik değil bu. Duraklamalar oluyor, bazen tökezliyorum. Daha sonra, kaydettiğim bu ham müzikleri prodüktörüme gönderiyorum. Öfkeliyim, yeni albümüm oldukça geveze ve konuşma havasında. Sanki kafamda yazı yazıyormuşum gibi.”

Allen Ginsberg, Walt Whitman ve Sylvia Plath gibi şairlerden ilham aldığını söyleyen Del Rey, son olarak ocak ayında “Euphoria” dizisinde kullanılan ‘Watercolor Eyesı yayınlamıştı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR