Ana SayfaalternatifLara Di Lara "Yelpaze"yle geldi

Lara Di Lara “Yelpaze”yle geldi

123 grubuyla hayatımıza giren ve kariyerine solo olarak devam eden Dilara Sakpınar, nam-ı diğer Lara Di Lara, yeni şarkısı “Yelpaze”yi Grace Records etiketiyle yayınladı.

Lara Di Lara’nın prodüktörlüğünü Aras Levni Seyhan’ın yaptığı yeni şarkısı “Yelpaze”nin klibini ise Ece Anisoğlu yönetti. Müzisyen, yeni albümü Sudaki Çığlık için geri sayımda.

Müziğe küçük yaşta başlayan yarı İsveçli yarı Türkiyeli Dilara Sakpınar, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nden mezun olduktan sonra 123 ile müzik kariyerine başladı. Grup ile dört albüm kaydetti. Besteci ve söz yazarı olarak zaman içinde biriktirdiği parçalar Oraya Doğru adındaki ilk albümüyle hayat buldu. 2014’ün Nisan ayında bu albümün çıkmasıyla solo kariyerine Lara Di Lara olarak başlayan sanatçı, Sony Music etiketiyle yayınlanan ve 16 şarkıdan oluşan ikinci stüdyo albümü Hazineler İçindesin‘i 2017 yılında dinleyiciyle buluşturdu.

laradilara2

2018’in Mayıs ayında ise yeniden yorumladığı “Su Ver Leylam” single olarak yayınlandı. Türkiye’nin önemli mekanları ve festivallerinde sahne alan Lara Di Lara; Hollanda, Belçika, Almanya ve Avusturya’yı kapsayan Avrupa turnesi, Eskişehir Senfoni Orkestrası ile gerçekleştirdiği özel bir dinleti ve bir de Nick Cave öncesi sahne aldığı bir konseri 2018 yılına sığdırdı. Alternatif müzikte yeni bir soluk olan ve yorumuyla büyük ilgi çeken sanatçı, müziğini “Gözümden, içimden, kafamdan, sesimden; toprak, hava ve suda olan bitenler hakkında” diyerek tanımlıyor ve dinamik vokali ile dinleyeni başka sulara davet etmekten çekinmiyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR