Ana SayfaHaberlerLars von Trier'den üzücü haber

Lars von Trier’den üzücü haber

Ünlü yönetmen Lars von Trier’e parkinson teşhisi konuldu. Bu hastalığın onun üretim sürecini nasıl etkileyeceği ise henüz bilinmiyor. 

Toplumsal ve varoluşsal konuları filmlerinde ele alarak kendine has bir anlatım oluşturan Danimarkalı yönetmen Lars von Trier‘in yaşadığı sağlık sorunu, şu an üzerinde çalışmakta olduğu “The Kingdom” dizisinin çekimlerinin akıbetini de belirsiz kılıyor.

66 yaşındaki ünlü yönetmene parkinson teşhisi kondu. Gerçi Lars von Trier, ellerinin titremeye başladığını yıllar önce fark etmişti, ancak bu titremenin nedeninin kullandığı antidepresanlar ve alkol yoksunluğu olduğunu düşünüyor ve çok da önemsemiyordu. Parkinson teşhisinin konulmasının onun üretim sürecini nasıl etkileyeceğini ise henüz bilmiyoruz.

Mubi‘de de yayınlanacağı açıklandıktan sonra ülkemizde de heyecanla beklenen “The Kingdom” dizisinin üçüncü sezon çekimlerine devam eden Trier‘in temsilcisinin yaptığı açıklama ise şöyle: “Lars’ın morali yerinde ve semptomlar nedeniyle tedavi görüyor. Bu sayede “Riget Exodus”u (The Kingdom) tamamlayabilecek. Bu hastalık, Lars’ın bu yıl gerçekleşecek olan prömiyere kadar biraz gözlerden uzak olacağı anlamına geliyor.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR