Ana Sayfaalternatiflight motiv'den ikinci EP: DIORAMAS

light motiv’den ikinci EP: DIORAMAS

Alternatif, shoegaze ve indie sahnesinin en heyecan verici isimlerinden light motiv, yeni EP’si DIORAMAS‘ı Tamar Records, GRGDN etiketiyle yayınladı.

Bütün yazım, kayıt ve miks süreci Sarp Öztürk tarafından tamamlanan EP’de, light motiv’in modülasyon efektlerini kapattığı, biraz daha drive’lı ve biraz daha shoegaze etkileşimli bir yanına tanık oluyoruz. Mastering’i Görkem Karabudak tarafından tamamlanan EP, 2019’da çıkan Fluid isimli EP’den anlar ve izler taşırken, light motiv’in bu sefer “alevli” gitar tonları ve parıldayan klavyeleriyle, sound’unu bundan sonra nereye taşıyacağı konusunda bizi heyecanlandırıyor.

 

2019 başlarında İzmir’de kurulmuş, bağımsız bir dream-pop/shoegaze projesi light motiv’in canlı performanslarında kendisine davulda Çağdaş Onaran, ikinci gitar ve klavyede Mert Sarıkaya, baş gitarda ise İlker Özalp eşlik etmekte. 2019 Eylül ayında Fluid adlı EP’sini yayımlayan ve 12 Eylül’de İzmir Alsancak Volume Bar’da EP’lerinin lansman konserini düzenleyen light motiv, müzik dünyasına hızlı ve başarılı bir giriş yapmıştı.

Soğuk ve kapalı bir günde deniz kenarında olma hissiyatını paylaşmayı amaçlayan Fluid’i, 2019’un son günlerinde Domuz Records etiketiyle yayınladığı 2019 isimli tekliyle pekiştiren light motiv, Tamar Records etiketiyle çıkardığı, “DIORAMAS”, “ALIVE”, “DRY”, “SUNNY/OUT WITH FRIENDS”, “LETS ME KNOW”, “zZzZ” ve “SON” isimli 7 parçadan oluşan ikinci EP’si DIORAMAS ile müzikal yolculuğuna devam etmekte.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR