Ana SayfaDünyadanLil Nas X yine ateşli bir kliple gündemde

Lil Nas X yine ateşli bir kliple gündemde

2021 yılının bir fon müziği olsaydı kesinlikle “Call Me By Your Name (Montero)” diyeceğimiz Lil Nas X, Jack Harlow’lu Yeni Şarkısı “Industry Baby”yi yayınladı. 

Duşta çıplak birkaç dansçı eşliğinde (merak etmeyin, kendiliğinden sansürlü) yine tartışmaların fitilini ateşleyecek olan Lil Nas, yeni şarkısı “Industry Baby”de onu seksi performansları nedeniyle eleştirenlerle ve “Şeytan ayakkabısı” meselesiyle alay ediyor. Bir yandan da hapishane içinde aldığı Grammy’leri düzelten Lil Nas X, en sonunda hapisten de kaçıyor ve hapishaneyi yakıyor.

Şeytan Ayakkabıları meselesi neydi diyenler için açıklayalım. Lil Nas X sponsoru Nike’ın bilgisi olmadan sanat kolektifi MSCHF ile bir işbirliği yapmıştı. Nike logosu kullanılarak üretilen Nike Air Max 97 spor ayakkabıları siyah ve kırmızı renkleriyle yalnızca 666 adet üretilmişti. Ayakkabıda ayrıca Şeytan’ın gökten inişine atıfta bulunan İncil’deki bir pasaj olan Luka 10:18 rakamları da yer alıyordu. Üstelik ayakkabının dibinde de insan kanı olduğu iddia ediliyordu. Satan Shoes adındaki bu ayakkabılara karşı Nike bir dava açtı ve davayı kazandı, ayakkabılar da geri çağrıldı. Tamamen sanat için yapıldığı iddia edilen bu ayakkabılar 1.018 dolara (yaklaşık 8709 TL) satışa çıkmış ve büyük bir kısmı dakikalar içinde tükenmişti.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR