Ana SayfarapLil Zey: "Ben herkese DM atıyorum!"

Lil Zey: “Ben herkese DM atıyorum!”

Rap sahnesinin yetenekli isimlerinden Lil Zey, Spotify Türkiye’nin Instagram hesabına konuk oldu. Zey, yeni şarkısı “80 Kere”nin de müjdesini verdi.

Lil Zey ve prodüktör Eei, Instagram üzerinde takipçilerden gelen soruları yanıtladı. İşte Lil Zey’in cevaplarından dikkat çeken satırbaşları…

  • Avaz Avaz en çok uğraştığımız şarkı. Bence Zor’da da çok uğraştık. Önce basları sonra davulları değişti Zor’un. Prodüksiyon anlamında bizi uğraştırdı. ‘Zor I’ ve ‘Zor II’ aslında tek parçaydı. Aralarında da bir replik vardı. O sıralar onun kötü bir fikir olduğunu düşünmüyordum. Bir sonraki şarkımız tarzımızın epey dışında olacak. Daha önce hiç afro yapmamıştık. Yeni şarkının ismi de ’80 Kere’. Redkeys’teki arkadaşlarımla çok güzel işler yaptık ve devam edeceğiz. Bixi’yle (Blake) inanılmaz bir şarkımız geliyor.
  • İlk rap dinlemeye başladığımda 50 Cent dinliyordum, 2Pac ve de. Ama bende iz bırakanlar Young Thung, Lauryn Hill ve Andre 3000 diyebilirim.

ANNEM BENİM KAHRAMANIM

  • 10 sene sonra kim öle kim kala? Büyük bir evimiz olsun, herkesin kendi odası olsun. İsteyen istediği zaman yalnız takılsın, kendine zaman ayırsın. Ama akşam yemeklerinde ve sabah kahvaltılarında toplanalım ve birlikte olalım.
  • Kahramanım annem. Kadın olduğu için çok etkilendiğim biri. Hep onun gibi olmak istemişimdir.
  • Khontkar’la İstanbul’da Akaretler’de bir partide tanıştım. Onla tanıştıktan sonra stüdyosuna gittik. İlk parçamızı yaptık, İngilizceydi. ‘Color Blind’ diye bir şarkıydı. Ne zaman çıkacak bilmiyorum. Uzun zaman geçti üzerinden. Şimdi bana ben değilmişim gibi geliyor.
  • Ben herkese DM atıyorum. Bilinmeyen sanatçılara da atıyorum. Young Thug görmedi ama henüz! Müzik yaparken global listelere girebilecek gibi olmasına dikkat ediyoruz.

Programın tamamını izlemek için;

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR