Ana SayfapopLila'dan EP habercisi yeni bir şarkı: "Saplandım Gözlerine"

Lila’dan EP habercisi yeni bir şarkı: “Saplandım Gözlerine”

Pop müziğin başarılı isimlerinden Lila, yeni EP’si Noktürn‘ü Garaj Müzik etiketiyle yayınlamaya hazırlanıyor.

EP’de 3 şarkının söz ve müziği Lila’ya, düzenlemeler ise Lila’nın çocukluk arkadaşı, Şükrü Soncul’a ait. Lila’ya bu albümünde piyano da Şükrü Soncul, çello da Sercan Alban eşlik etti.

EP’den yayımlanan ilk şarkı “Saplandım Gözlerine”de gerçek aşkın büyüsüne kapılmış ve saplantılı bir kadının hikayesini anlatılıyor.

EP’yi çocukluk arkadaşı Şükrü Soncul ile beraber hazırlayan Lila için manevi değeri çok yüksek bir proje oldu. “Farklı şehirlerde yaşamamıza rağmen, 23 senelik dostumla böyle bir albüm yapmak çok ama çok keyifliydi. İkimiz de hayalimiz olan bir şeyi yaptık aslında” diyen Lila, şarkıların vokal kayıtları İstanbul’da yaptı. EP’nin piyano kayıtları Antalya’da ve çello kayıtları ise Dublin’de gerçekleşti.

Lila; müzikal geçmişindeki tüm müzik türlerinin yansımalarının, en samimi ve en sade haliyle, bu albümde hayat bulduğunu ifade ediyor. Farklı armonilerin, Lila’nın büyülü sesiyle birleştiği bu müzikal yolculukta, sanatçı; duygu yüklü ve cesur bir albüme daha imzasını atıyor.

Noktürn ile aynı anlamı taşıyan; geceden ilham alarak hazırlanan, hüznün ve romantizmin birleştiği bir beste türü olan bu konsept albümde; “Saplandım Gözlerine”, “Benimle Kal” gibi yeni şarkılarının yanı sıra, Lila’nın eski şarkılarından “Renklerin İçinden” ve “Rüyama Gel” yeni düzenlemeleriyle karşımıza çıkıyor.

https://open.spotify.com/album/0skDlTYxA1uEnCI9uqISqE?si=6iIsz7btT_afWJ_X3Q_wAQ
LILA BANNER kopyasi

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR