Ana SayfapopLila'dan hayalle gerçek arasında şarkılar

Lila’dan hayalle gerçek arasında şarkılar

2000’lerde kurulan Pin Up grubu üyelerinden Lila, Renklerin İçinden adını verdiği EP’sinden ilk şarkısı “Rüyama Gel” ile şansını deniyor.

Garaj Müzik etiketiyle yayınlanan 3 şarkılık EP’si Renklerin İçinden’le selam eden Lila, çıkış parçası “Rüyama Gel”i yayınladı. Sözleri Yasir Miy’e, müziği Lila ve Yasir Miy’e, düzenlemesi Ozan Yılmaz’a ait olan şarkının klibi Selçuk Demirel yönetmenliğinde çekildi.

LİLA KİMDİR?

Lila, Antalya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Klasik Gitar Bölümü ve ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim fakültesi Müzik Ana Bilim Dalı Şan bölümünden mezun oldu. Üniversite hayatı boyunca İzmir’de çeşitli gruplarla sahne aldı. 2006 yılında ülkemizin bilinen Rock gruplarından Pin up’a dahil oldu. 2010 yılında Pin up ile “Üretim Hatası” isimli bir single çıkardı. Ozan Çolakoğlu prodüktörlüğünde yapılan şarkı ülke çapında büyük ilgi gördü. 2012 Yılında söz ve müziği kendisine ait olan “Nasıl” isimli bir single çıkardı. Akabinde diğer projesi “Telepotik” ile Trip-hop / Electronica soundunda yaptığı bestelerle İstanbul’da gerçekleşen Midtown Festivali’nde Portishead’in ön grubu olarak sahne aldı.

Lila; 2013-2017 yılları arasında özel bir okulda Müzik öğretmenliği ve Koro şefliği yaptı. 5 yıl boyunca çocuklarla müzik üzerinden özel bir bağ kuran Lila, bir yandan kendi konserlerine ve üretmeye devam ederken, ülkemizin önemli sanatçılarından, Gökhan Kırdar ve Vega’ya konserlerinde vokalist olarak eşlik etti. 2019 yılında Garaj Müzik etiketiyle; söz ve müziği kendisine, düzenlemeleri Ozan Yılmaz’a ait olan “Insta Aşk” ve “Kalp” isimli şarkılarını yayımladı. Lila; 3 şarkıdan oluşan, Renklerin içinden isimli ilk EP sini yayınladı. Lila bu albümde, hayal ile gerçek arasında kalmış bir kadının hikayelerini anlatıyor ve dinleyicilerini kendi rüyasına davet ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR