Ana SayfaHaberlerLisa Marie Presley dostlarının katıldığı törenle uğurlandı

Lisa Marie Presley dostlarının katıldığı törenle uğurlandı

Geçtiğimiz hafta düzenlenen 80. Altın Küre Ödül Töreni‘ne katıldıktan sadece iki gün sonra sürpriz bir şekilde hayatını kaybeden Amerikalı müzisyen Lisa Marie Presley dün düzenlenen cenaze ve anma töreni sonrası defnedildi.

Lisa Marie Presley için düzenlenen cenaze ve halka açık anma töreni Memphis, Tennessee’de bulunan Presley ailesine ait Graceland Malikanesi’nde gerçekleşti. 12 Ocak Perşembe günü kalp durması sebebiyle hayatını kaybeden ünlü müzisyeni aralarında sanatçı dostlarının da bulunduğu bir kalabalık son yolculuğuna uğurladı. İnternet üzerinden canlı yayınlanan töreni evlerinden takip edebilen sevenleri de sayılınca 150 bine yakın sayıda insanın cenaze ve anma törenine katılım gösterdiği açıklandı.

Halka açık anma töreninde birçok ünlü müzisyen de Presley‘i yalnız bırakmadı ve dostları için son bir performans sergiledi. Alanis Morissette kendi bestesi ‘Rest’i, Billy Corgan The Smashing Pumpkins şarkısı ‘To Sheila’yı ve Axl Rose ise Guns N’ Roses klasiği ‘November Rain’i yorumlayarak Presley’i andılar. Törene aile üyelerinin yanı sıra “Elvis” filminin yönetmeni Baz Luhrmann ve oyuncusu Austin Butler da katıldı. Merhum müzisyen Lisa Marie Presley, 2020 yılında kaybettiği oğlu Ben Keough ve babası Elvis Presley‘nin yanına, Graceland Malikanesi’nin bahçesine defnedildi.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR