Ana SayfaDünyadanLittle Dragon'dan yeni EP geldi: Drifting Out

Little Dragon’dan yeni EP geldi: Drifting Out

Dünyaca ünlü İsveçli elektronik müzik grubu Little Dragon yeni EP’leri Drifting Out ile geri dönüyor.

Birbirinden ünlü müzisyenler Kelsey Lu, Yo-Yo Ma ve Jakob Koranyi’nin eşlik ettiği Drifting Out EP, Ninja Tune etiketi ve GRGDN Müzik temsilciliği ile müzikseverlerle bir araya geliyor.

Yukimi Nagano’nun anında tanınan vokallerinin dalgalı, akustik bir piyano zemininde merkezleyen ve grubun ilk çıkış parçaları Twice’a adeta bir selam niteliğinde olan Drifting Out parçası ile açılan yeni EP, Nagano’nun vokallerinin altına tehditkar vuruşlar ekleyerek parçaya ürkütücü bir dönüş kazandıran Kelsey Lu’nun remix’i ile devam ediyor.

EP’nin son parçası ise iki çellist, Grammy ödüllü sanatçı Yo-Yo Ma ve İsveçli müzisyen ve aranjör Jakob Koranyi’nin, Nagano’nun yükselen vokal çizgisini karşılamak için yavaş yavaş büyüyen, büyüleyici bir düet sunan iş birliğinden oluşuyor.

Yeni albüm Drifting Out; Ela Minus, Octo Octa, Midland, Poté, FKJ gibi isimlerin katkılarını içeren ve New York Times, NPR, Pitchfork, The Guardian gibi mecralar tarafından pek çok övgünün sahibi olan, grubun son EP’si New Me, Same Us Remix’i takip ediyor.

Elektronik müziğin sevilen isimlerinden olan İsveçli müzik grubu Little Dragon, Yukimi Nagano, Erik Bodin, Fredrik Wallin ve Hakan Wirenstrand’dan oluşmakta. 2007’de yayınladıkları Little Dragon isimli ilk albümlerinden bu yana pek çok başarılı çalışmaya imza atan grup, Coachella, Glastonbury, Sonar, Lollapalooza gibi önemli festivallerde sahne almış Gorillaz, SBTRKT, BADBADNOTGOOD, Flume, De La Soul gibi başarılı isimlerle iş birliklerine imza atmıştı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR