Ana SayfaalternatifMabel Matiz'in yeni albümü seneye yayınlanacak

Mabel Matiz’in yeni albümü seneye yayınlanacak

Mabel Matiz, YouTube’da katıldığı bir programda karantina döneminde 15 şarkı yaptığın ve seneye yayınlamayı planladığı yeni albümünün kayıt sürecinde olduğunu söyledi.

Alternatif sahnenin kendine has isimlerinden Mabel Matiz, YouTube’da XOXO Digital kanalında katıldığı “Bir Şov Programı”nda hayranlarını sevindiren açıklamalar yaptı. İşte o programdan satırbaşları…

“2000’lerde, internetin ilk yıllarında anonimlik çok ferahlatıcı ve güzel bir şeydi. Kendime güvenmiyordum. O yüzden MySpace’deki sayfamı açarken ‘Mabel’ nick’ini seçmiştim. Sonra o nickname üstüme kaldı, ben de sahiplendim.”

“Farklı olmak zorunda olduğumu hissetmiyorum. Hepimiz kendimiz olabildiğimizde farklıyız. Ben kendimle teması çoğaltmaya çalışıyorum. Çocukluğumdan beri bu böyle. Sevdiğim şeyleri yapmaya, sevdiğim renkleri seçmeye çalışıyorum. Sanki kendimle gizli bir sözleşmem var ve ona riayet ediyorum. Sadece kendim olmaya inat ediyorum.”

Ekran Resmi 2020 06 18 14.25.45

“Karantinada 10-15 tane şarkı yaptım. ‘Disco 2020’ diye bir şarkı var mesela, 70’ler diskosu gibi… Şu an albüm kaydındayım. Bu şarkıyı da seneye yayınlamış olurum. Bütün bu dönemin bir anlamı var. Daha iyi bir forma evrileceğimizi ümit ediyorum. Zorlu bir sınav ama her şey güzel olacak. Çok üretim oldu, söylemler değişti, herkesin ampulleri yandı. Umutlu olmak zorundayız. İnananlar, mental olarak güçlü olanlar kalacaklar. Değişime açık olmalıyız.”

“Kendimi tekrar etmeyi bazen kabul ediyorum bazen direnç gösteriyorum. Bununla çok da savaşmamak lazım. Bence kendini ortaya atan tüm sanatçılar için bu bir konudur. Bundan kendimi azad etmeye çalışıyorum. Kariyerde hissedilen şeyler geçmiş konuların bir projeksiyonu.”

Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz;

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR