Ana SayfaHaberlerMaho G ve Ben Fero'dan "İzmir’in Ateşi" yayınlandı

Maho G ve Ben Fero’dan “İzmir’in Ateşi” yayınlandı

Türkçe rap sahnesinin iki önemli MC’si Maho G ve Ben Fero’dan “İzmir’in Ateşi” düeti geldi. Şarkı, Universal Müzik Türkiye etiketiyle yayınlandı.

‘Tuzak’ şarkısı ile kariyerinde tırmandığı konumunu korumak isteyen Maho G ve rap sahnesinin güçlü isimlerinden Ben Fero yepyeni bir hit için güçlerini birleştiriyor. ‘İzmir’in Ateşi’ ilhamını, insanların çabalarına ve konumlarına yapılan yersiz eleştirelere inat yola devam etme fikrinden alıyor.

Maho G: “Şarkının sıradan bir şarkı olmasını istemiyordum hem benim hem Ben Fero’nun şikayetçi olduğu bazı konular vadı. Örneğin, yaptığımız müzik yüzünden eleştirilme, tanımadan yargılanma, vs gibi. Bu konulara değinmek istedik şarkıda. İki İzmir aşığı insan olarak da şarkının ‘İzmir’in Ateşi’ olmasına karar verdik, şarkıda öfkemizin İzmir’in ateşi ile parladığını ve hiç sönmeyeceğini dile getirdik.”

Ben Fero, Maho G’nin uzun zamandır beraber çalışmak istediği isimlerden birisiydi ve ikisini buluşturacak kıvılcım ‘İzmir’in Ateşi’nde ortaya çıktı.

Maho G: “Yıllar önce Ben Fero ile tanışıp bir kahve içme fırsatımız olmuştu. O zamanlar hem Ben Fero’nun hem de benim sadece birkaç parçamız göz önündeydi. Sohbet ederken ortaklaşa bir şarkı yapalım sözünü birbirimize vermiştik. Aradan aylar geçti ve ben Ferhat abiyi arayıp bir albüm yapıyorum bu albümde bana eşlik eder misin diye sordum kendisi de seve seve dahil olacağını söyledi.”

Maho G, İzmir depreminin ardından yayınlanan bu şarkıyla ilgili olarak “Şehrimize ithafen yaptığımız bu şarkı geçirdiğimiz zor günlerde umarım hepimize küçük de olsa moral olur, hepimize tekrar geçmiş olsun” diye de ekliyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR