Ana SayfaHaberlerMåneskin alelacele evlendi!

Måneskin alelacele evlendi!

Geçtiğimiz Perşembe günü Roma’da çok özel bir düğüne katıldım. Måneskin grubu üyeleri pek de benzerine rastlanmayan bir düğünle birbirleriyle evlendi. İtalya’nın medar-ı iftiharı, Eurovision birincisi, rock’ın yeniden uyanışına tanıklık eden grubu Måneskin, yeni albümleri “RUSH!”ın tanıtımı kapsamında birbirlerine olan bağlılıklarını göstermek için evlendiler.

Hikmet Demirkol

Spotify’ın düzenlediği bu özel düğün gecesi Brancaccio Sarayı’nda gerçekleşti. Söz konusu bu saray Roma’da evlenmeyi hayal edenlerin düğünlerini kutlamak için seçtikleri lüks ve özel bir mekan olarak biliniyor. Roma’nın merkezinde, Domus Auera’ya sadece bir adım uzaklıkta, Kolezyum ile San Giovanni ve Santa Maria Maggiore bazilikaları arasında yer alan Brancaccio Sarayı, şehrin tarihi ihtişamının, güzelliğinin ve görkeminin hikayelerini yansıtan büyülü bir mekan. Mekanı ve salonları gece yapılan ışıklandırmayla görmüş olsam da, işin doğrusu bu büyülü mekanı gündüz gözüyle de görmeyi çok isterdim.

Ortalama 200 davetlinin katıldığı bu özel gecede Måneskin’den Damiano ve Thomas beyaz takım elbiseyle, Victoria ve Ethan ise gelinlikle, tahmin edeceğiniz gibi düğün marşı eşliğinde, beyazlar içinde el ele süzülerek davetlilerin arasından nikahın yapılacağı sahneye doğru ilerlediler. Ünlü italyan moda tasarımcısı Alessandro Michele’nin sunuculuğunda yapılan düğün seremonisinde grup müzikleriyle adım attıkları ve büyüdükleri bu yolda birbirlerine sonsuz sadakat yemini ettiler. Nikahların vazgeçilmez adetlerinden olan buket atma heyecanıyla sona eren tören sonrasında, Måneskin hemen bir yan salona geçerek dev düğün pastalarını tüm davetlilerin huzurunda kestiler. Machine Gun Kelly, yönetmen Baz Luhrmann, italyan film yapımcısı Paolo Sorrentino ve Fedez’in de hazır bulunduğu davette nerdeyse tüm davetlilerle tokalaşıp tebrikleri kabul eden grup bol bol fotoğraf da çektirmeyi ihmal etmedi.

Måneskin’in düğününde ünlüler geçidi

Måneskin

Davetliler arasında gördüğüm kadarıyla en büyük ilgiyi Machine Gun Kelly ve Fedez yakalarken, benim için gecenin heyecanı “The White Lotus”un ikinci sezonunda otel müdürü Valentina rolünde izlediğimiz Sabrina Impacciatore’nin de bizimle aynı etkinlikte olmasıydı. İlk uygun anında soluğu kendisinin yanında alıp diziyi ve kendisini ne kadar severek izlediğimi söyledim. Kısa bir sohbet ardından bu anı ölümsüzleştirip fotoğrafımı kaptım.

Düğün sonrası tebrik faslı ve grubun davetlilerle fotoğraf çektirme bölümü sona erince hepimiz bir yan salondaki konser alanına geçtik. Gecenin en güzel anı da sanırım bu bölümdü. Bu özel performansa çeşitli sosyal medya kurgularıyla hafta boyunca katılma hakkı kazanmış şanslı hayranlar da eklendi. Sahne önünde hep birlikte Måneskin’in çıkmasını bekledik diyebilirim. Çok sürmeden sahneye çıkan çiçeği burnunda grup üyeleri cayır cayır bir performansla şarkılarını seslendirmeye başladılar.

Måneskin Rush!

 

Birkaç saat sonra yayımlanacak olan yeni albümleri “RUSH!”dan yeni şarkılarını da canlı seslendiren grup gerçekten hepimizi büyüledi. Performanslarında Chosen” ve Teatro d’ira -Vol.1” albümlerinden de sevilen şarkılarını seslendiren ekip yine de ağırlığı yeni albüm şarkılarına vermişti. Şunu belirtmeden geçemeyeceğim; gördüğüm kadarıyla geceye katılan hiçbir ünlü isim bu özel performansı kaçırmadı. Måneskin’in sahnedeki performansı bir yana hemen iki yanımda Baz Luhrmann, Machine Gun Kelly ve Fedez’in konserdeki eğlencesine tanık olmak kendime adıma unutamayacağım bir anı oldu.

Grubun yeni albümleri “RUSH!” o kadar enerjisi yüksek bir çalışma olmuş ki, inanın düğün sonrasındaki konserdeki yeni şarkıların canlı versiyonlarını dinledikçe Måneskin’in bu sene çıkacağı dev turnesinin ne kadar büyük ses getireceğini düşündüm. Konser bittiğinde kulaklarımız çınlaya çınlaya bu unutulmaz geceden ayrılırken Måneskin’in yeniden alevlendirdiği rock modunu aslında ne kadar özlediğimizi farkettim.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR