Ana SayfaDünyadanMåneskin: "Nefretle baş etmeye çalışıyoruz"

Måneskin: “Nefretle baş etmeye çalışıyoruz”

65. Eurovision Şarkı Yarışması’nın kazananı Måneskin Nikki Tutorials’a konuk oldu ve çarpıcı açıklamalar yaptı. 

Eurovision Şarkı Yarışması’nın 2021 birincisi Måneskin, ülkeleri İtalya’ya 31 yıl sonra birincilik getirmesiyle çok ses getirmişti. Mayıs ayının sonunda gerçekleşen yarışmada rock kökenli bir grup olarak kazandıkları birincilikle nadir bir başarıya imza atan Måneskin, Spotify Turkey 50 listesinde de “I Wanna Be Your Slave” ve MadCon’un 2007 yılında büyük başarı kazanmış şarkısı “Beggin'” cover’ıyla yer alıyor.

Yarışmanın üzerinden 1 ay geçmesine rağmen Türkiye’de de büyük ilgi görmeye devam eden ekip, Eurovision sunucusu dünyaca ünlü makyaj YouTuber’ı Nikki Tutorials’ın da programına konuk olarak sosyal medyada gündem oldu. Programda Teatro d’ira albümlerinden bahseden Måneskin, albümünde çoğu şarkının nefretle mücadele etmek üzerine olduğunu söyledi: “Bununla baş etmeye çalışmak oyunun bir parçası. Biz henüz 20’lerimizdeyiz, hata yapabiliriz. Ama hata yapmışsak özür de dileriz.”

Aldıkları birincilikten sonra aldıkları sevgi mesajları kadar nefret mesajları da aldıklarını söyleyen Måneskin, “Sizi ne iyi hissettiriyorsa, neye inanıyorsanız onu yapmaya devam edin. Bu bir hataysa da olabilir. Hepimiz insanız. Ama en önemlisi hatanıza nasıl reaksiyon verdiğinizdir” dedi.

Nikki, programda grubun solisti Damiano David’e makyaj yaptı.

Måneskin, programda 70’lerin müziğinden ve günümüz müzisyenlerinden ve gruplarından Harry Styles, Arctic Monkeys ve Royal Blood gibi isimlerden etkilendiklerini söyledi.

Måneskin Avrupa turnesine de başladı ve şimdiden Berlin, Amsterdam ve Göteborg’u ziyaret etti, daha sonra da Danimarka ve Polonya’da konser verecekler. İtalyan rock grubu “Zitti i Buoni” şarkısıyla birincilik elde etmişti. Grubun solisti Damiano David, zaferin ardından “Rock’n’Roll asla ölmez” demişti.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR